Free zona

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shibby, Oct 22, 2009.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da li je neko na Globalu??Jesteli primjetili da ne radi vise Free zona?Da li su sta govorili da li ce se opet napraviti ili...
     
  2. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Ja sam na GlobalNet-u. Bilo je neke priče da će morati brisati sav sadržaj koji krši autorska prava, a pun je kdx server toga bio. Pa sad ako su to sproveli, vjerovatno je pobrisano 99% stvari sa servera. I mene interesuje šta je tačno bilo, ipak smo imali super free zonu
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    ma FZ beton armirani!!!
    Zao mi pravooo..i sto se tice autorskih prava,mislim da jos ne postoji zakon o autorskim pravima(piratima) u BiH.Ne kontam kako su to mogli :(
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    rofl :lol:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

     
  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    al ne pise nista za igrice
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko ti imas godina?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dog, vidis da je to neki djecak ba.... ne razumije ni to sto pise. cudi me da ovo vec nisi obrisao, posto je rasprava o pirateriji ovdje zabranjena....
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zdrava diskusija (bez linkova, upustava kako krsiti zakon i navodjenja na kresenje zakona) je uvijek dobrodosla. Pitam za godine jer mi nije jasno kako neko moze pomisliti i na sekund da je to dozvoljeno. Intelektualna, industrijska i autorska prava su bila zasticena (barem zakonom) i u Kraljevini SHS, pa kasnije u Jugoslaviji, te i danas u BiH. Provodjenje tog istog zakona je druga prica, i da se zakon provodi kao sto se ne provodi, mnogi bosanskohercegovacki ISP-ovi bi do sad platili milionske kazne, a mnogi bi i zavrsili u zatvoru. Nikad se nije moglo uzeti necije vlasnistvo bez dozvole tog vlasnika, i to prodati, dati ili na bilo koji drugi nacin to vlasnistvo zloupotrijebiti, bilo da se radi o kesi bombona, umjetnickoj fotografiji, video igri, pjesmi, filmu ili bilo cemu.
     
  10. GW

    GW Moderator

    17 godina piše u profilu.
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Mogli su makar staviti obavijest na stranici, da se zna sta je razlog, i koliko ce to trajati.

    U civilizovanim zemljama i civilizovanim internet providerima bi obavijestili korisnike, a ne ovako sutjeli ko da su mutavi svi redom!
    Bili su mutavi i one ublehe iz EuropinkNET-a, nisu vala ni oni nista bolji.