Front panel

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Aldiin, Sep 9, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav ekipa.
    Moze li mi neko objasniti zašto zvuk sa prednjeg panela od kućišta daje skoro 30% jači i bolji zvuk u odnosu na rear panel? Pa zar ne bi trebalo biti obrnuto ili isto jer oboje ide sa ploče? Probao sam razne drivere, isto.

    Volio bi slušalice nazad da ubacim jer ovako ga stalno sklanjam, smeta i visi.. baš me nervira.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Front panel je namjenjen baš za slušalice zbog toga ima malo jači zvuk nego rear panel.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako koristis realtek hd audio manager imas opciju da odaberes koji uredjaj si prikljucio. Znaci npr mozes povezati mikrofon u bilo koji slot i odabrati u opcijama da je to mikrofon. Isto tako mozes birati da li si povezao zvucnik (mozes odabrati detaljno i koji je kanal) ili slusalice, a kad odaberes slusalice valjda je pojacano namjenski.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Probaj instalirati drivere za zvucnu pa vidjeti na softveru (koji vec), npr. mene pita sta sam ustekao u taj jack (slusalice ili zvucnik). Slusalice pojacava, na zvucnike samo salje signal.
     
  5. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Takodjer, mozes provjeriti da li je AC97 ili hd output, kod mene je tako, pa sam mijenjao na maticnoj koji je konektovan, a takodjer i u realtek hd audio manageru.

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala momci, malo sam se namučio ali sam uspio podesiti rear panel. Nisam znao da su tako podjeljeni.