FSP Bluestorm 2 500W - hoce li biti dovoljno ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ZeuS7, Mar 20, 2013.

  1. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    :smt006

    Kontam kupiti polovno napajanje medjutim prilicno sam ogranicen budzetom... ovo gore navedeno napajanje sam nasao na piku za oko 70KM i sta mislite hoce li biti dovoljno za dolje navedenu konfiguraciju ? I sta mislite o napajanju Be Quiet od 550W , njega sam nasao na piku za oko 40KM , jeli pouzdano ili je jos jedno od onih ping-pong napajanja (posto je prilicno jeftino)?

    Konfiguracija je : Core 2 Duo E7300 (nekad u buducnosti mozda bude i Quad)
    AMD 4870 1GB (prilicno velik potrosac, koristi 2x6pin)
    HDD500GB
    DVD RW
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi taj fortron. Biti ce dovoljan. CPU + karta trose oko 200W. Znaci vise nego komotno sa tim napajanjem.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Blue Storm 2 500W tjerao GTX 295 u full loadu, sa oc Phenomom X4 od sale.
    Trenutno imam BE Quiet Dark Power 600W modularno, jako dobro i tiho napajanje, ne znam koji je model kod tebe, ali to su pouzdana napajanja, bar u mom slučaju.
     
  4. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Znaci nebi trebalo biti problema ni sa ovim Be Quiet , da djaba ne kupujem skoro duplo skupljeg fortrona posto nisam bas pri parama nekim. Cekam da mi javi koji je tacno model ovog Be Quiet pa cu napisati ovdje.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jako dobra napojna, bar u mom slučaju, ja bi opet pitao za model..Pošto je kod mene elitna serija dark power. Primijetio sam malo vece zagrijavanje od fortrona, ali je jako tiha.
     
  6. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Nista od ove be quiet , radi se o 350W napojnoj covjek pogresno naveo kad je stavljao na pik. Ma ovaj fortron uzimam nema mi druge. Poz i hvala na pomoci
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    BS II je provjereno odlična napojna. Ja sam je imao 4 godine i samo promijenio vent koji je poceo da se cuje pravo zadnje godine korištenja.