Fujitsu Siemens LCD 19" problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by benki, Mar 14, 2008.

  1. benki

    benki Novi član

    vozdra dobri narode,

    Imam jedan problem, ako neko slucajno moze pomoci. Nekoliko dana sam drzao iskljucen monitor (nisam bio tu), i neki dana ga ponovo upalim, ali mi odjednom ekran komplet pozeleni??? Nije to zelena prava boja, neko vise mi zelenkasto, pravo iritira. Gledao sam na internetu sta bi moglo biti, pregledao konektore i pinove, ali sve je u redu. Ne znam je li draufno, i isplati li se uopste ovako nesto praviti?
    Ima li ko kakvu ideju?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Sav zelen, nikako se slika ne vidi? Ili je sve u nijansi zelene? Jesi ga probao na drugom kompu? Mozda je do graficke..
     
  3. benki

    benki Novi član

    ne, ima slika sve je normalno, samo ono ko zeleni "hue", neki zelenkasti sjaj
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Reinstaliraj graficke drivere.
     
  5. benki

    benki Novi član

    i meni se to cinilo, probao sam vec, medjutim ista stvar, da nije neki fizicki kvar
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da nisi/da ti nije neko cacko po adjustmentsima monitora?
     
  7. benki

    benki Novi član

    nije, samo ga ugasio i upalio nakon nekoliko dana, e sad da mu tu nije bio kakav kurcslus.... Ali nidje veze, ovo mi se nikad nije prije desilo
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    I?
     
  9. benki

    benki Novi član

    nisam, ali sam probao jaranov monitor na mom kompjuteru, i radi sve u dure, znaci da mi je monitor draufno. Ne znam isplati li se ovo popravljat ili... Zna li neko mozda kakav dobar servis
     
  10. Talnay

    Talnay Aktivista

    Jel onako zelenkasto? Kao ima nijansu zelene.? Meni se to desilo jednom, konektor nije bio dobro pricvrscen. Rekao si da si pregledao konektore, ako slucajno imas dva porta (DVI + VGA itd...) na grafi, jesi li probao stavit u drugi port? Koristis li adapter?
     
  11. benki

    benki Novi član

    jest bas zelenkasto, pregledao sam konektore koliko se razumijem u to, nisam nista otvarao. Imam adapter dvi na vga, ali ne bi reko da je do njega jer mi je radi na drugom monitoru. Ne znam fakat, ako otvorim monitor hocu li moci nesto uraditi?
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, moci ces pokvariti.
     
  13. Talnay

    Talnay Aktivista

    vjerovatno nije, al sve se mora probat, od najlakseg do najtezeg... a i da, samo bi pokvario monitor ako bi otvarao, sem, da nisi neki majstor ;) ...
    vjerovatno nemas garanciju? :?