Fujitsu Siemens ??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Spider, May 2, 2008.

  1. Spider

    Spider Aktivista

    Kao prvo jedan veliki pozdrav svim starim i novim članovima foruma, otkad me nije bilo na ovom forumu! Kako mi je enis-beg, amer bogilović, slipi, syss i ostala kompanija. . .slushate li narodnjake, zabavnjake :mrgreen: ili ste još uvijek teški rokeri. . .ovaj hip hoperi :roll: ??

    Evo ponovo sam počeo provoditi malo više vremena na svom komp, pa me interesuje slijedeća stvar na koju prije nisam ni obraćao pažnju. U mene je monitor "marke" Fujitsu~Siemens 17´, rezolucija mi je 1024X768 i screen refresh rate je 85 hertz to je max. Posto od dana kad sam kupio ovaj monitor nisam dobio nikakve drivere :? znači sad je "čisto" Plug and Play to je vjerovatno zbog toga!?? Postoji li mogućnost da promijenim sa 85 na 100Hz a da to bude učinkovito, da zaista radi na 100 ili više Hz bez drivera ili ako ne može bez drivera odakle da skinem drivere za ovu svoju kantu i kolika je mogućnost oštećenja monitora?? Na "leđima" ovog svog čuda odmah pored serijskih brojeva piše Fujitsu~Siemens C787! Tražio sam po officialnim stranicama, googlo ali nista ne mogu da nadjem. . .ma ni sliku od ovog čuda a kamoli drivere :? Čuo sam za neki program "Refresh nešta" pomoću kojeg se to radi ali nikad nisam oko monitora "barato" pa iskreno da vam kažem nemam blage.

    Eto ako me je neko skonto šta hoću lijepo bih ga zamolio za detaljno objašnjenje i pomoć!!

    Pozz svima koliko vas ima :smt006
     
  2. GW

    GW Moderator

    Čisto sumnjam da taj monitor može izgurati 100 hz na 1024x768. Čak i da može, ne znam koliko se isplati uopće zamarati sa tim, budući da razliku nećeš vidjeti očima. 85 hz je sasvim dovoljno.
    Mada te ne znam, dobrodošao nazad. :D
     
  3. Spider

    Spider Aktivista

    Ma to je najviše zbog igrica, recimo CS...kad pogledam na monitoru, pored osvjetljenja i dr, piše 60hz! Najviše zbog toga, ali ako ne može. . . hebaji ga ;)
     
  4. GW

    GW Moderator

    Bilo koju igru možeš prisiliti da radi na 85 hz pomoću dxdiag-a. Samo znaj da neke igre (npr. PES) ne vole forsiranje refresh rate-a. Procedura je sljedeća (ne znam vrijedi li za Vistu):
    start > run > dxdiag > more help > override > override value 85 > ok > exit
    i onda će CS ići na 85 hz kao i sve ostale directx igre. Ako hoćeš da vratiš na default u override prozoru stavi default. I to je to.
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    A oce li OpenGL igre radit na 85Hz?
    Ja preko ATI Tray Toolsa namjestim, ima pod DirectX, refresh override i pod OpenGL isto
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ono je samo za dx. I to je dobra opcija.
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    powerstrip ima istu opciju za forsiranje refresh ratea, radi bez obzira jel dx ili opengl. samo poskup je jebem mu :smt002
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već de nam reci ko to sluša hip hop :D
     
  9. Spider

    Spider Aktivista


    Mahhh. . .bilo jednom davno na ovom forumu :). Jednom davno "don enis" mi je reko/kazo da swusha hip hop :mrgreen:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Konju, nek Emir Hot valja :lol:
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018