Fullscreen video mirroring

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, Mar 2, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    Tj. opcija prikazivanja videa preko cijelog ekrana na sekundarnom display-u, da bi na prvom moglo raditi nešto drugo. Ta opcija je bila prije u Nvidia driverima. Sada je izgleda nema, ili je ja ne mogu naći?
    Ako neko zna kako ovo postići, neka javi. Hvala unaprijed.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa stavis extended display, prebacis video na sekundarni display i voila.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak se sjecam dobro imena nekada se to zvalo video overlay na nvidia karticama, a nemam trenutno ispred sebe nvidia grafiku da bi ti mogao vise pomoci, mozda ti i ime pokrene neku iskru koja bi ti mogla pomoci. :D
    a ak ta opcija vise ne postoji uvjek ti je na raspolaganju hurmino rjesenje
     
  4. GW

    GW Moderator

    Hurma to the rescue. :D
    Iako nisam imao ovo na umu, izgleda da će morati poslužiti. Evo baš sad čitam da su tu opciju uklonili zbog određenog operativnog sistema. Zašto nisu ostavili na XP-u, pojma nemam.
    Razlog zbog kojeg sam htio ovaj moj način je zato što je praktičniji. Samo pokreneš video u overlayu i automatski na TV-u dobiješ full screen verziju. Ovako moraš odvući player i još ga i maksimizirati.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Video overlay na GeForce2 i 4 je radila na XP
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ali su uklonili zbog Viste...
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pitam se bi li TV tool ili nesto slicno moglo pomoci oko ove opcije jer je stvarno bila korisna pogotovo za sat kartice kada na monitoru imas kompletan toolbar a na drugom displeju full screen video, promjena kanala cisto uzivanje.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je to tako fino ferceralo na staroj radeonki 9550. A sad sa 8800GTS kad sta hocu gledat, stavim clone "TV plus monitor" (jer je on 4:3, a monitor je 16:10, kad je obrnuto dodje do odredjenih komplikacija) i tako gledam. To extended (pretpostavljam da je to "dual view") mi nije nimalo prakticno, jer je TV u drugoj sobi, pa je tesko vidit tako kako razvuc i, uopste, nastimat da video bude fullscreen.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bogme u ATI driverima Display options divota :D
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Može li se ikako nariktati boja na običnom TV-u ako je Nvidia grafička sa novijim driverom? U opcijama ima PAL standard, ali ne pravi nikakvu promjenu. Na Nvidia forumima pišu da je podrška uklonjena prije godinu-dvije.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Naravno da može. Nvidia control panel> adjust desktop color settings > odabereš TV i naštimaš boje.