FX objektiv na aparat DX formata?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by PKLAT, Jun 28, 2010.

  1. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Dakle posjedujem Nikon D5000 tj. aparat DX formata i sad hocu da kupim superfast objektiv i gledao sam 50mm f/1.4 sa autofokus motorom ugradjenim posto moj aparat nema AF motor, medjutim slucajno sam vidio da je to FX objektiv, i naravno procitao sam sve da cu umjesto 50mm dobit 75mm odnosno isti zum ko na 75mm, i da je to u sustini crop od 50mm e sad zanima me je li se tim cropom gubi na kvaliteti?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zasto bi to radio? Uzmi fino dx format ako hoces da imas 50mm a na 75mm. Puno je 75mm za objektiv fiksne zarisne daljine, a sto se tice kvalitete bit ce ista kao i na fx kameri.
     
  3. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    A problem je sto ne postoji DX 50mm, postoji jedino 35mm. Pa cu najvjerovatnije to i uzet zbog sirine :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali taj 35mm nije f1.4!? Ako uzmes 50-ku ako nista imat ces bolji bokeh sa 75mm nego sa full frame na 50mm :D
     
  5. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Ma dobro 35mm je 1.8 nije to prevelika razlika, a i vise mi odgovara zbog sirine koju hvata, sa 50mm odnosno 75 moram izac iz zgrade ako ocu bilo sta da slikam u stanu XD