G.Skill 2x8 GB DDR4 @ 3200Mhz

Discussion in 'Računari i komponente' started by Vchen09, Sep 17, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vchen09

    Vchen09 Novi član

    Za sve zainteresovane;
    Konfiguracija je bila sljedeca:

    Mobo: Asus Strix X570-E Gaming
    Vga: Asus Strix 2060 Super
    Ram: G.Skill
    Psu: Seasonic Prime 750 GX Gold

    Kontakt tel: 062/416-350, Viber.

    Problem sam imao od samog pocetka. BSOD su ucestali i tokom instalacije i reinstalacije Windowsa. Event Viewer cesto ukazuje na "Kernel Power 41 (63)" gresku. Tokom koristenja racunara, sistem iskljucivo " crash -a " tokom igranja novijih video igara. 'Najbolji' primjer je Doom Eternal i DLC nastavci. Poslije 15ak minuta ili izbaci BSOD ili izbaci na desktop. Najvecu sumnju izaziva CPU, mada ne mogu iskljuciti maticnu ni RAM koji je na prodaji ovde, stoga stavljam manju cijenu od 60KM. Prime95 ukazuje na nekoliko "Rounding Error" gresaka. Preko 600 gresaka u Memtest86. Sve je updejtovano na zadnje verzije softvera, od BIOSa pa nadalje. Niti jedan od testova jasno ne moze pokazati koja tacno komponenta nije na nivou i gdje je tacno kompromitacija. Moguce je takodje, da AMD I Nvidia driveri jednostavno nisu kompatibilni.

    Cijena od 60KM za RAM je fiksna, buduci da je sve stvar lutrije. CPU je bez sumnje glavni osumnjiceni, ali ne moze se iskljuciti ni RAM. Ko je voljan da istrazuje, neka izvoli. U PP mogu javiti koji je prodavac u pitanju nakon sto kupite artikal, pa ako Vam je do 'zajefrkancije' oko garancija i cekanja, slobodno izvolite - posto je prodavac, prijatelj mog prijatelja naivno sam ostavio sve na nivou usmene garancije. Kako problem imam vec duze vrijeme, jednostavno nemam nerava ici dalje.
     
    Last edited: Sep 17, 2021
  2. Vchen09

    Vchen09 Novi član

    Prodato, moze Lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.