Gainward 7600gs ili X1600xt

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Jelen, Aug 25, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    Jah zato se i najvise prodaju.
     
  2. starac

    starac Novi član

    Samo mi reci gdje? Ti što ih kupuju su pristrani ili su totalni noobovi? A možda padaju na HDR+AA buzzword, ili na X1600Pro sa 512mb mem...
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    Isprobaj X1600pro 256mb i 7600GS 256mb u Oblivionu, pravoj Directx 9 next-gen igri, pa vidi ko ima bolje rezultate i na kojim settingsima.
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    da x1600 serija nije za podcijeniti, kao i 7600
    Ali ipak bi se odlucio za 7600GT, a ako je GS i XT u pitanju izabrao bi atijev asortiman, znaci x1600XT. :wink:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    X1600XT je dobra kartica za 220KM, vrijedi tih para, ali kad je za 10KM manje jedna 7600GS sa DDR3 memom...
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jelene dje si uzeo tu gainwardicu mene isto zanima
    :D
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    E pusti ga.7600 GS sa DDR 3 memom ne postoji.Upravo kao sto je Stevie_Ray rekao mana joj je DDR 2 mema tj. spora mema.Ajd mi molim te nadi 7600 GS sa DDR 3.Evo ti net pa hajd :arrow:
     
  8. 3125

    3125 Komšija

  9. Neso

    Neso Komšija

    :shock: ima li kod nas da se kupi u nasin shopovima :wink:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedva da je ima u Hr, ko je uzeo bio je odusevljen brzinom. Ne samo da ima 7600GS sa 1.4ns DDR3 memom nego ima i 7300GT.
     
  11. Jelen

    Jelen Novi član

    Neso prvo se informiraj :lol:

    uzeo sam je sad u subotu, u nedjelju stavljena u pogon. prezadovoljan sam, leki ko luda.
     
  12. Ludi_Maks

    Ludi_Maks Novi član

    LOL, itekako postoji 7600GS sa DDR3 memom, Gainward Bliss 7600GS, svakako bolji izbor od X1600 serije...
    Kod nas je ima za kupiti :D
     
  13. postal dude

    postal dude Aktivista

    hajde de, pixeli šaderi nesto, navodite cijenu
    inace sam za ati,al ovaj put nvidia iako su pederi
     
  14. starac

    starac Novi član

    Pa ne gledaju se samo rezultati u jednoj igri!? Druga stvar, Oblivion je jako bugovita i neoptimizirana igra, i teško ju je benchmarkovati. I bitno je napomenuti da se na tom enginu neće raditi više niti jedna igra.
    I ovdje pričaš na pamet! :wink: To što radi bolje na Radeonima nema veze sa DX-om ili sa razlikom u arhitekturi g. karti! Jednostavno, igra je napravljena tako da radi bolje na ATI kartama. Najveći problem u Oblivionu jesu shadow mape, odnosno "shadows on grass" koje ubijaju fps na GeForce graf. Da su mjesto shadow mapa ubacili stencil shadows, situacija bi bila drugačija jer stencil sjenke bolje odgovaraju GeForce graf...
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ustvari, svaki prolaz pixela na kojim se ne racuna boja nv40 i g serija racuna ''duplo'' .

    6800 serija onda radi u 32x0 sitemu, isto vrijedi i za G seriju.
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ona 7600GS sa DDR3 memom je dosta brza, kad se clockne. A ta X1600XT nije ni jeftina.
    BTW sve X1600XT imaju te taktove, 600/1400, osim nekih nabrijanih verzija.
     
  18. Sale

    Sale Aktivista

    Pa dobro ali ne mozemo gledati po tome graficke kartice, vjeruj mi da se i x1600xt moze clocknuti dovoljno i naravno da ce onda ici bolje odnosno brze.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    X1600XT se moze clocknut kojih 10-15%, ali ova Gainwardica ide puno vise. Gotovo na taktove 7600GT modela.
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    Hmmm mozes kako hoces, ali da moze tako stabilno raditi na tim clokovima zar ne mislis da bi je proizvodjac podigao na te clokove i skuplje prodavao, kao neka verzija izmedu 7600GS i 7600GT, recimo da bude 7600GTO :mrgreen: , mislim da to nije neki pogled na g.kartice, da ne treba gledati koliko se moze overclocirati, nego kakav daje utisak na igrace. :smt002