Gainward 8600GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Venom, Dec 14, 2008.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Al se iznervirah. Helem...
    Instalirao maloprije GTR2, da se odmorim od kojekakvih need for speedova. I igram ja jedno 10-15 min. kad zastopa igra. Haj ja kontam do igre, nisam mogao ni alt+f4 niti task manager otvoriti ni alt+tab, i restartujem. Udjem ponovo u GTR2 , opet igram 10-15min. kad pocese artefakti. Nestala cesta skroz, neki ludi objekti itd.
    Restartujem ja OPET, al sada instaliram speedfan, riva tuner, ati tool i ovaj gainwardow expertool kad imam sta vidjeti. Graficka u Idle ima 69°C, cim pokrenem Atitool da scan artefakte, temperatura skoci na 75 i cim predje nekih 77-78°C pocinje izbacivati artefakte na onom scanu. Onda stane negdje na 89-90°C i to mu je limit temperaturni. Hajd kontam da nije do zvucne koja je odma do graficke pa mu neda zraka. Izvadim je i probam ponovo scan for atefacts, kad opet isto razlika u 1°C.
    Onda sam pokusao da stavim nesto da puse po njoj, i nekako zaljepim ovaj 12cm vent za graficku.
    Temperatura je drasticno opala sa 70 na 50 u idle-u i sa 90 na 76 u load-u. Kontam haj dobro valjda ce sad biti uredu. Kad ono opet cim se malo zagrije oko 70°C pocinje izbacivati artefakte. Evo slika:

    [​IMG]

    Ne kontam u cemu je fazon. Stock cooler nije u stanju da hladi normalno graficku, jos je kod mene prilicno provjetreno (CM690, 2x12cm+14cm), garant bi ga natjerao i na 100°C sa nekim posranim kucistem.
    Nebi mi ni smetala ova sad trenutna temperatura da kartica ne pocne srati u igrama. Kontao sam je svakako vratiti u pcplus i posavjetovati se sa njima. Ali prije toga da vidim ovdje ima li kakvih savjeta sto se ovoga tice.
    Pokusao sam i taktove kartice mijenjati, pomjerim li MHz prema gore, automatski se ekran s*ebe, a maximalno ih prema dole mogu spustiti na 670/2000/1400 i opet izbacuje artefakte.
    Ne znam fakat u cemu je fazon.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    To je onaj glupi pasivac bez heatpipe-ova?
    Cudi me da i pri 70-tak stepeni izbacuje artifakte, jedino jos probaj drugi driver, s tim da ocistis sve tragove prethodnog, ako nista zamijeni za drugi primjerak, svakako je pod garancijom.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Nije pasivac, ima vent na njoj. Ali vala isto kao da ga i nema.
    Shit ugledao sam u plusu 9600gso za 160km, mnogo bolji izbor od ovoga.
    Bilo bi dobro da mogu dobiti pare nazad za ovu xD
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jos kako 9600GSO folda :smt007
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Sad sam cak i sretan sto sere kartica :D
    Ugl sutra idem u pc plus, pa cu vidjeti sa njima.
    Ako ima ko rjesenje za ovo neka post-a.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nosi je odmah sutra u pcplus, jer meni to izgleda ko da su neki memorijski čipovi na njoj od te temperature izdahnuli! Sad je možeh ohladit i na 30°C al mi se čini da je kasno! :?
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    To je bas prevelika temperatura
    Kod mene je u Idle-u (ventilator na 20%) 52C
     
  8. Venom

    Venom Aktivista

    Jedno pitanje... Jel moguce da je do napojne?
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nema potrebe za bilo kakvim svadjanjem kada sutra dodjes. Ocigledno je kartica neispravna, mozemo je samo jos jednom probati. Na svu srecu dali smo ti garanciju 2 godine tako da ne vidim razlog za brigu. Vracanje para naravno ne dolazi u obzir, zamjenit cemo karticu.

    Pozdrav,

    PC Plus
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sumnjam, LCPower ipak nije totalni fush od napojne, malo ispod Chiefteca. Usput to nije zahtjevna grafa, pa ni ne trosi puno.

    Eto ti odgovora iz PC Plusa, kud ces direktnije :)
     
  11. Venom

    Venom Aktivista

    Ja i zaboravio da Adi radi u pcplusu. Naleticu ja vama sutra pa da vidim sa vama sve. I samo jos jedno pitanje Adi ako si jos logovan,jel moguce da ja nadoplatim na vrijednost ove kartice pa da uzmem neku drugu?
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    mozda se i dogovorimo, samo ako se necemo svadjati hehe.

    pozz
     
  13. Venom

    Venom Aktivista

    Heheh, ma sta se imamo svadjati :D
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    Kupljena 8800GS 384MB, moze lock :D
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nek je sretno. Ubaci se u foldanje, ta grafa je zvijer za posao :)