Galaxy Nexus

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esprit, May 20, 2012.

  1. Esprit

    Esprit Aktivista

    Jel ko ima/imao ovaj telefon, kakva su iskustva, u poredjenju sa SGS S2 i HTC Sensation XE koji bi bio bolja kupovina.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja bih isao na nexus, ima hd rez displaya, veci display, dobit ce prvi iduci update, dobar telefon
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam vec ponavljao dosta puta i opet cu, Nexus je zakon kao vannila android, puno ljepse radi nego ostali, puno vise custom romova, prvi update dobivas, a gnexus je ionako masina od mobitela za mene, i ako bi bilo koji telefon na androidu to je nexus.
    Hd ekran, kamera je tu negdje na svakom, moja preporuka dakle nexus.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S tim da SGS2 ima bolji hardver od zadnjeg Nexus-a.
     
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Uzeo sam Galaxy Nexus, gledajuci cijene na PIK-u vidim da sam imao srece i da me je povoljno izasao, odmah sam tu u startu bio zadovoljan :)
    Sto se tice usporedbe sa SGS2, kod Nexusa je losija kamera mada meni kamera ne igra nikakvu ulogu kod kupovine smartphone-a... Ne znam sta je jos losije od hardwarea, mada znam da je kod Nexusa bolja rezolucija i veci displej, a i moje je misljenje da je dosta kvalitetnija vanjska izrada nego kod SGS2.
    Koristeci dva dana telefon mogu reci da sam pre pre zadovoljan, baterija sasvim solidno drzi. Mozda cu pretjerati sad kad ovo kazem, ali mislim da cu i u buducnosti biti vjeran novim Nexus modelima.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Drago mi je to cuti, cestitam na kupovini, odlican izbor u svakom pogledu :)
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dzaba mu kad ima touchwiz. :smt003
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolji je naravno AOSP, ali meni je TW bolje odgovarao nego Sense npr.
    Nakon kraceg koristenja Nexus-a ne bih nikada uzeo telefon sa softverskim kontrolama koje "kradu" dragocjene piksele.

    Galaxy Nexus isto kao i Note pati od slabe kontrole kvalitete pri proizvodnji displeja, pa ga zato nisam ni uzimao u obzir.
     
  9. Esprit

    Esprit Aktivista

    Nisam upucen u tu pricu o softwerskim kontrolama koji kradu pixele, samo znam da je displej fantastican, klipove i filmove u HD-u je milina gledati.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk