Gamepad Vibration Problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Aug 21, 2010.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Naime danas sam uzeo Canyon GP1 gamepad. Sve radi besprijekorno osim vibracije. Problem je to što Windows 7 uvjek stavi svoje generic drivere te zbog toga ne radi vibracija. Zna li neko kako popravit ovo? Gledao sam na netu za druge gamepadove ljudi imaju *.dll fajlove pa ubace manuelno ali ja nemam, imam samo instalaciju. Imal program da se extractuju ti fajlove iz setupa (*.exe) fajla?

    P.S. Mrzim W7 uvjek problemi sa njim
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mrzi Win7 vec mrzi te cjau-mjau brandove gamepada. Kad je u pitanju PC zna se - Xbox360 gamepad for windows ili nesta od Logitecha.
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne lupetaj, GigaTech SA-100X me vec par godina sluzi fenomentalno, a ne kosta haman nista u odnosu na te skupe igracke, usto i vibracija na Win7 radi normalno, bez ikakvih drivera.
     
  4. Triforce

    Triforce Aktivista

    Pa mrzim Win7 jer samo dobro radi sa MS hward/softwerom i onim sto njihove kolege naprave

    Canyon za mene nije cjau-mjau da se zna... Imam njihove i sluse extra su ali nije to tema.

    Ugl skonto sam da mi vibracija ni ne treba samo bi me nervirala :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    :lol:

    sluzio i mog dedu rahmetli Stojadin preko 15 god pa je auto krs samo takav. Cinjenica da uzimas GigaTech govori il' da si fukara ili nisi dovoljno informisan sto se tice jacih brandova (glede kvalitete, izdrzljivosti, drivera, supporta itd).
     
  6. Triforce

    Triforce Aktivista

    E Vedo kolko košta taj Xbox Gamepad xD? To je isti ko za i konzolu ili ?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    da, isti je. Na ebayu ih imas povoljno. Kod nas u Sa je nov zicani 80 KM a wireless je 120 KM + 14 USD za PC Wireless resiver sa Dealextreme.com
    najjaca stvar, vjeruj mi. Svaka igra ti ga prepozna kao X360 controller i automatski ti podesi tipke itd., ne moras se zajebavat sa kalibracijom i sl.
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Fukara nego sta, dati 120 KM za gamepad u danasnje vrijeme je glupost, osim ako nisi sretnik s bogovskom platom ili brankovicev mali, ja cu radije izaci vani popit pice i to vise puta za te pare ;)

    Samo kazem da za 10 puta manje para dobijes sasvim solidan gamepad, identican onom za PS2 kojem nista ne fali zar ne?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    da, dobijes solidan produkt (i sam sam koristio SmartBoxov gamepad od 20 KM duze od 2 godine). Al kad uzmes u ruke origi X360 gamepad ili kakav top-of-the-line Logitech i samom ce ti postati jasno da ono tvoje "ne lupetaj" gubi svaki smisao ;)
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    ja imam neki od 12 km sa analogom i sve radi super fino fakticki isto ko od ps3

    sto davat 10 puta vise :D (mislim za sokera je i previse :) a ostalo tast mis :p
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Naravno da "mrzi" bas zato da bi "ti" istresao 120 kmica za ms gamepad i bio sretan :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    ili 20 Eura sa ebaya za zicanu varijantu ;)