Gameplay Football

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Nov 19, 2015.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li sta novije da se skine od ove 0.8 verzije koja je stara par godina ? Ovo je u razvoju nekih 4-5 godina. Nije lose uopste. Moze se igrati i ako ovo pravi jedan covjek sramota je onda sta konami izbacuje. Nije ova igra toliko daleko od fife i PES-a.. barem nije bagovita.

    Mogu samo misliti kakav se fudbal moze napraviti da neki veliki izdavac zaista ulozi dobre pare a ne sto nam nude reciklaztu svake godine po punoj cijeni.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta ba nije daleko, nista ne radi kako treba haha
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta ne radi ? Igraci se bolje otkrivaju nego u fifi.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako vidim na twitteru je objavio v2 betu.

    a tu 0,8 ne treba ni skidati, to je staro.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    malo sad igrao, predobro

    podsjeca me na stare pesove, 4, 5, 6
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sta vidite u ovome... Pa ima na mobitelu boljih fudbalskih igara.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Stvarno i ja probao, nista posebno. :)
    Uzasno spori igraci kod dodavanja, golmani ludi cudno se bacaju, klizeci start beskoristan, a tesko uzeti loptu protivniku.
    Ne znam cime vas je impresionirala igra
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Respektabilno je da je napravio ovakav "engine" sam. Opet kad skontate da iza engine-a stoji obično 5-10 programera a sve je ostalo marketing i šminkanje...
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne znaju ljudi cijenit jer nikad nista svoje nisu pokusali napraviti. Pogotovo kod nas. Jos da je stavio i 5$ cijenu trazili bi na torrentima...
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sto nagadjas bezveze. Neka teska generalizacija.
     
  13. rainman

    rainman Aktivista

    Evo upravo probah... ne mogu da dođem sebi da je ovo radio jedan lik... i još ima Linux native verzija. :smt007 :smt007 :smt007
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To ti je malo bezveze da generalizujes, kako znas recimo da nisam nikad napravio nesto svoje?
    Jeste impresivno s obzirom na to da je pravio jedan lik, ali igra u ovoj fazi nije nista specijalno.
    Necu je igrati samo iz razloga sto nije pravljena od strane neke velike kompanije, valjda je kvalitet ispred svega?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa komentar ti je "ebes ovo, igraci spori kod dodavanja", a lik napravio sam sve :) Nemam sta dalje komentarisati. Zaobidji igru i cao :)

    Sto se tice generalizacije, dajte mi linkove da ste radili nesto u ovom obimu, i izvinit cu vam se licno i pokloniti pred vama. Nije nikakva generalizacija nego realnost forumskih pljuvackih komentatora.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma nije to pljuvanje, samo sam govorio objektivno. :)
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nova beta verzija v0.2 changelog:

    Code:
    gameplay football changelog
    
    beta 2 v0.2
    
      slowed down gameplay a bit by default (can be raised back in settings->gameplay)
      ball has less ground friction
      better AI forward support (though there's still room for improvement)
      players prefer going to the ball perpendiculary now instead of somewhat in ball direction, this way they will arrive earlier (experimental)
      players are a bit worse at touching balls at the sides of their movement direction now; they have a 'narrower footprint' for less chaotic duels
      included OpenAL installer (oalinst.zip) instead of including .dll files (which gave errors for some users)
      improved ball collisions (experimental)
      improved goalies (though they still suck at times)
      
      linux version:
        linked some libraries statically, for less version trouble (hopefully)
        
    beta 2 v0.1
      
      initial release
    
    
    download: http://www.properlydecent.com/