Gaming Chair Projekat

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AdoSA, Feb 28, 2014.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    U zadnje vrijeme me sve vise nervira nedostatak prostora za noge na stolu koji trenutno koristim te, u stvari, kolicina prostora koji nije iskoristen nikako.
    Gledajuci malo po netu vidio sam par Battlestation-a koji su ljudi sami napravili i jedan mi se koncept pravo svidi, a to je "Gaming Chair"

    [​IMG]

    Ovako nesto bi mi pravo odgovaralo i uz malo ulozenih para na materijal i uz pomoc prijatelja koji imaju potrebne vjestine (varenje i sl.) mogla bi se napraviti odlicna Gaming Stolica.

    Za projekat planiram kupiti neko udobnije autosjediste i koristiti celicne cijevi za ram. Problem ce biti skontati kako napraviti ove naslonjace za ruke na nacin da bude funkcionalno i ugodno za oko.

    Posto koristim samo slusalice necu morati razmisljati o tome gdje da postavim zvucnike mada bi mozda trebao uzeti bezicne Logi 5.1 sluske ali o tom po tom.
    Isto tako trebao bi uzeti poneki dio hardware-a koji nisam nasao kod nas kao npr. Logitech G13 ili Razer Orbweaver ali ne znam odakle da narucim posto su na E-Bayu poskupi sa dostavom.

    Svi savjeti oko nabavke pravog materijala ili bilo cega drugog su dobrodosli :)
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sretno tebi sa ovim :)
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Stolar nek ti napravi, i onda odneses na presvlacenje. Kad pravis vec, ulozi :)
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma koji ce mi klinac stolar :D Ovu skalameriju zelim sam da napravim, u tome je bit ;) Naravno da cu za neke stvari morati otici tokaru ili stolaru ali vecinu posla zelim sam da obavim ;)
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imas li masine ?

    Ubodnu pilu, klamericu, brusilicu za drvo ili šlajfericu, busilicu ?
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imam alat i prostor za rad. Potrebno je dosta mozganja i materijala. Najveći problem će mi biti skontati kako napraviti ove naslonjače za ruke sa mjestom za miš i mini tast. da se može zaokretati
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mali update...

    Nakon konsultacija sa vrhovnom komandom (suprugom) "odlučio" sam da za sada samo uradim stolice, a ovaj projekat odgodim do renoviranja stana kada ću bolje znati gdje će mi se gaming kutak nalaziti.
    Tako da sam danas iskoristio sjedišta od Astre G koja su mi kupila prašinu i napravio fotelje... [​IMG][​IMG]
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Odlično
     
  9. pac

    pac Komšija

    Moze li jedna slika odozdo da vidim kako si spoj napravio!

    Hvala
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Uslikam ujutro pa postavim...

    Uglavnom nista komplikovano. Na postolje od stolice stavis sjediste koje pripremis tako sto poskidas sa njih sve sto je viska od shina, sajli i ostalih mehanizama, skratis nosace brusilicom raidi visine i onda samo probusis rupe i pritegnes malo duzim sarafima ;)
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imas li opciju nagiba donjeg dijela sjedista, na kojem sjedis, ili je fiksirano?
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Fiksirano trenutno :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ih steta, to meni puno znaci. Zar ta sjedista nemaju tu opciju ugradjenu?
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nema. Znači može se pomjerati samo naslonjač i dizati i spuštati visina stolice. Naravno može se uzeti sjedište koje ima opciju nagiba donjeg dijela ali pri tome se mora voditi računa o visini stolice jer u tom slučaju moraš ostaviti netaknut cijeli donji mehanizam sjedišta.

    Kod ovih sjedišta na vozačevoj strani je postojao mehanizam podizanja i spuštanja sjedišta ali sam ga izvadio jer je težak, visok i apsolutno suvišan pošto postolje stolice se diže i spušta.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Btw u autu su mi ova sjedišta koja se mogu pomjerati u svim mogućim smjerovima među kojima je i nagib donjeg dijela i izgledaju predobro ali sjedišta od stare Astre sam imao džaba i nije mi se dalo kupovati nova... [​IMG]
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    E taj mehanizam za dizanje spustanje ustvari i malo nagne donji dio unazad kada je spusten a izravna kada je podignut. Ja bih ga ostavio, da sam ja radio :), al i ovako dobro.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Vjeruj mi da je stolica onda previsoka za sjedenje, probao sam a i poprilično sam visok. Puno je praktičnije naći neki položaj koji je približan idealnom i tako fiksirati.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Gdje si našao ovaj donji mehanizam na koji si postavio sjedište?

    Kontam i ja nešto slično odraditi...
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mehanizam je od stare uredske stolice kojoj sam skinuo leđa i skinuo spužvu sa sjedala i onda na to prišarafio sjedište