Garmin 255W - MapSource ubacivanje mapa

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by 3xD_design, Mar 24, 2010.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kupio sam garmin 255w u Njemackoj sa mapama Europe prije sedmicu dana i želim da pitam kako je najbolje da stavim mape.
    U uređaj želim staviti sljedeće mape:
    1. Garmin City N Europe 2010.30
    2. AdriaRoute 3.0 NT
    3. SCG route 2.20 NT

    Da li je moguće i pametno zamjeniti već postojeću mapu evrope novom (1), u samom uređaju, a onda preko MapSource odabrati SCG i Adria i poslati na karticu.

    Ili se ne bi trebala dirati originalno instalirana mapa u uređaju, nego samo odabrati sve 3 koje želim instalirati i poslati ih sve na karticu ?

    Da li uređaj prima karticu do maksimum 4GB ili može i od od 8GB ?
    I da li će te tri mape jedna drugu blokirati jer se preklapaju neke lokacije, ili moram odabrati koju da koristi uredjaj u odredjenoj regiji i kako... Jer čitao sam negdje da uređaj sam treba odabrati najpogodniju mapu za područje, a onda sam opet vidio da se mora manuelno selektovati koju da koristi...

    Kako je najbolje da ubacim te 3 mape ?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Preko MapSourcea odaberi Adriaroute /oznaci koje zemlje hoces sa balkana/ i filuj ga u karticu, ako je isti princip kao i na garminu koji koristim ja na telefonu.
     
  3. drdamir

    drdamir Aktivista

    Najbolje ti je staviti karticu od 4gb i mape na istu. Mapa koja dođe uz uređaj nema nikakve veze, slobodno je obriši. Mape selektuješ jednu po jednu u Map Sporceu i, kad selektuješ sve tri, pošalješ na uređaj. Time se svaka prethodno snimljena mapa automatski zamijeni novijom, tako da nemaš razloga držati staru u samom uređaju, ne dobijaš ništa. Svakako ubaci i POI tačke POI loaderom.
     
  4. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Meni se desilo da mi je zamrznuo uredjaj, bas kad sam ulazio u Ljubljanu... :lol: e sad kad sam se vratio kuci, ja sam se malo raspitao, sta bi mogao biti uzrok, s obzirom da sam kupio i uredjaj nov u radnji, uz koji sam uzeo i Adria Routu. Na forumima sam nasao, da se desilo da sam imao i integrisanu kartu na uredjaju Evrope plus AR istovremeno, sto je dovelo do zamrzavanja......ali imaju opcije u uredjaju da izabres karte, navodne nebi trebalo biti vise problema... :D