Gdje mi je zvuk?'!!!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by o-zone, Apr 27, 2005.

  1. o-zone

    o-zone Novi član

    Desila mi se malo čudna stvar? Radio sam na comp. i u backgroundu slušao muziku. Kad ono nesta struje....ugasi se comp (nemam UPS).
    Po dolasku struje upalih comp. odoh na Win. medija plejer da nastavim slušati muziku, kad ono ništa.....k'o biva svira ali nema tona.
    Crk'o CD rom ili nešto drugo pomislih...
    Sinu mi ideja da probam da napravim System restore... To i učinih.
    Ton se vratio i sve je bilo O.K. do ponovnog nestanka struje.

    Opet nema tona. Odem u Device Manager- Sound, video i game controllers: Device is enabled.
    Napravim "caku" deinstaliram dotični device i pustim opciju: Scan for hardware changes.
    Normalno XP nađe dotični hardver ponovo ga instalira i zatraži da restartujem sistem. Nakon toga se ponovno vratio.

    Sada ponovno pritisnem dugme (fizički) ugasim i upalim kompjuter.
    Ton se ponovno izgubi.

    Zvučna kartica je Creative SB PCI128.

    U čemu bi mogla biti "caka" da se izgubi ton nakon svakog "nasilnog" gašenja sistema?
    Svaki put trebam ili napraviti sistem ristor ili pak skinuti pa ponovo postaviti drajv.
     
  2. d0ga

    d0ga Aktivista

    nemoj gasit "nasilno"

    "don't log in ass root, and never shut down pc on power button" stara dobra izreka
     
  3. o-zone

    o-zone Novi član

    Nikada nisam im'o namjeru. Ne bi' ja, ali se desi.....
    Struja..... ili nekad sistem (task manager) zakuje, pa moraš....(bolno mi je i reć') lupit' dugme.
     
  4. d0ga

    d0ga Aktivista