GF8800gts i x2 6000+

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Akradax, Oct 28, 2007.

  1. Akradax

    Akradax Novi član

    Pozdrav,

    planiram kupiti GF8800gts (640mb) i athlon x2 6000+ pa me zanima da li to ide na moju Asus M2V matičnu (sada je gore x2 3800+ i x1650pro).

    I zanima me koliko jako napajanje bi mi trebalo za tu konfiguraciju.

    Dobrodosli su i prijedlozi za drugu grafulju...

    Fala
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    koliko ja vidim na guglu trebao bi moci jer je ploca AM2 i proc je AM2 socket,a vidim i neke konfe sa tom kombinacijom
    napajanje ti treba neko kvalitetno od 400W a moglo bi i na neko srot napajanje od 500W, grafa je OK
     
  3. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    U vezi napajanja 400W brand name kvalitetno napajanje ce sasvim dobro obavljati posao... Moja preporuka Fortron 400W PNF iz Ingela za nekih 70 KM..... a cunga-lunga napajanja niposto ne uzimati ako ne zelis da ostanes bez tih skupih komponenti.... pozz
     
  4. Akradax

    Akradax Novi član

    Vezano uz grafu, jel bi mi bilo bolje kad več razmiljam o dx10 uzeti 2900xt 512mb ili 8800gts 640mb pa da sam miran neko vrijeme (čuo sam da 2900xt sišu napajanje i da se uzasno griju).

    I jel bi mi trebo neki big tower case zbog protočnosti zraka ili je midi ok?

    Ja nisam bas hardverski potkovam pa zahvaljujem na komentarima.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Idi dole na Crysis thread pa vidi kako se ponasaju next gen kartice :lol:
     
  6. Akradax

    Akradax Novi član

    @Sulu, nisam htio spammati na topicu Matične ploče sa temom o grafama pa sam zato postao na Grafičkim.

    No nema veze...

    Prepuruka za grafu: 8800gts 640mb ili 2900xt 512 mb, ili imožda nešto drugo u toj kategoriji?

    I jel mi ok za to neki midi tower? Da mi se ne kuhaju stvari unutra.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Akradax

    Akradax Novi član

    Hvala na linku, uspio sam pohvatati neke stvari, mada ne bas sve... :roll:

    Nego, da li mi treba neko dodatno hlađenje za taj procesor i grafu ili je stock ok?
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    g80 prijelazna faza,bacanje para....8800GTS vuce demo crysis-a ko mrtav konj.Cak i sa 8800gtx(reza 1280x1024 - sve very high i 16x)prosjecan fps je 20 i to sve u dx10 :lol:
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Navedeno iz prvog posta bez problema može na M2V ;)
     
  11. Akradax

    Akradax Novi član

    Hvala na odgovorima ljudi, stvari sada postaju jasnije.

    A jel da uzmem još neko hlađenje za GPU ili procesor ili mi je stock dovoljno?
     
  12. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    pa mozes uzeti zalamana 9500 led, ja sam ga nedavno uzeo, dobar je !
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Zalman 9500....Scythe Ninja,TT Big Typhoon VX,Coolermaster Gemini II daleko bolji a i jeftiniji
    Best buy su Freezer Pro, Hyper TX, Katana2
     
  14. Akradax

    Akradax Novi član

    Jel to hlađenje za GPU ili procesor? Mislim, ne znam šta mi je potrebnije :roll:
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    Za cpu,a za graficku ostavi stock.Rijetko tko ce ti zamijeniti stock hladenje od grafe,posebno ako je nova,zbog garancije.Obicno sam zamijenis,a ako slucajno grafa rikne,vracas stock...
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Freezer 64 PRO za CPU, stock za grafu i 2x 12CM vent za kućište :smt003
     
  17. arbiter

    arbiter Novi član

    ako imas novaca, onda uzmi 2900xt kartu. trebala bi raditi sasvim dobro na nekom brand name napajanju od 450w, ali trebaju joj 2 pcie 6pin power kabla sa napajanja, pa imaj u vidu to kad ga budes kupovao. moguce da uz kartu dodju i adapteri za obicni 12v jack, ali ne znam za sigurno. radije uzmi malo slabiji procesor, a jacu grafiku. ne brini, nece se pregrijavati ako ne radis overclock, a za njega treba 8-pinski pcie power jack. to mozes uzeti nekad od sljedece penzije :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2900XT je jako los izbor, jer za puno manje love ima 2900pro. 8800GT je upravo izasla, a brza je od bilo koje radeonke.

    8800GT uzeti, ili cekati da izadje RV670 pa onda odlucit.
     
  19. Akradax

    Akradax Novi član

    Pretpostavljam da taj 8 pinski pcie power jack dođe sa procesorom, ili ne?

    I jel imam ja to za uštekat negdje na M2V asusovu matičnu?

    Neki su rekli da te komponente pašu gore.

    Ja vam se baš ne rauzumijem u to sve, pa ću dat ljudima u dučanu da mi to spoje, spojit će mi i valjda dati te kablove. :?:

    I mislim da ću pričekati to čudo od 8800GT kad mi več ide na tu moju matičnu.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    8-pinski PCIE konektor ti uopce ne treba. Glavno je da imas dva 6-pinska PCIE, nativno ili preko adaptera, manje-vise svejedno.