Gigabyte HD4870 1gb ddr5 sa Accelerom S1 procjena.

Discussion in 'Računari i komponente' started by dino73n, Jan 23, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sta mislite koja je trzisna vrijednost ove grafe ovako sa accelerom?

    Imam nekog interesanta za kupnju a nesto ne mogu da skontam cijenu. Stara je 3-4 mjeseca i ima racun kutiju kablove garanciju.Kupljena u plusu.

    Kao sto smo vec spominjali dere HD5770 uzduz i poprijeko :smt003
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Ne bas.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stavi 1920/1080 i 8xAA 16xAF pa provjeri.Vjerujem da na niskim rezama i nije neka razlika ali znas kako kazu "na muci se poznaju junaci" 8)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas ti hvala,obratiti paznju na minimalni fps sto je dosta bitnije od prosjecnog,4vs12,razlika 300%

    Ali i dalje molim za realnu procjenu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    nema na cemu a ti jos jednom obrati paznju na minfps pa ces vidjeti da je losiji nego kod 5750, sto nema smisla i vjerovatno se radi o starijim drajverima. Izvini ali minfps je u ovome slucaju totalno nebitan jer nece biti fluidno sve da ima i 20fps. Na tom mjestu ce ustopati sa obje karte a ostatak igranja ce biti prilicno ujednacen.
    Sto se tice procjene, savjetujem ti da vratis stock cooler pa prodas jer malo ko obraca paznju na custom hladjenja(bar tamo gdje ces najvise para uzeti, tj. Market i pik)
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Sa tom karticom definitivno neces igrati Crysis na ovim postavkama, ali imaj u obziru da igranje 4, a i na 12 fpsa apsolutno nije igrivo. Progooglaj sto se tice ostalih poredjenja, mada i u HWB-ovoj recenziji ima dovoljno. Sto se tice procjene, na marketu i piku vecina prodavaca cijene navedenu graficku do 300KM, a Accelero S1 je donedavno u Ingelu bio 50KM. Graficka zajedno sa coolerom: 320-330KM.

    EDIT: mobsterc brzi. :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neki dan sam kod druga igrao NFS shift na 5770 i x4 620 na 3,0ghz i 4gb ddr3 i na 1920/1080 8xAA ide 45 fps i to grafa je klokana na 960/1340 i cim sam dosao kuci prebacim se na HDTV i probam iste postavke i ide zakovano na 60fps ukljucen Vsync.
    Shift zapatchovan kod obojice.
    Da ovo nisam probao ne bi ni tvrdio.

    A sto se tice prodaje stvarno ni nemam namjeru se oglasavati po piku i marketu nego mi je jedan frend navalio da mu prodam grafu ovakvu kakva je sa Accelerom S1 a ne mogu da skontam realnu cijenu.


    EDIT: Jasno mi je da na 12fps nema igranja ali isto tako mi je jasno da 5770 ne vrijedi svoje cijene.Kosta kao jedna 4890 a ne moze joj pera odbit.To sto ima DX 11 ne moze joj pomoc. :wink:

    Hvala za procjenu!
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    niko nije rekao da vrijedi pare koje kosta. Znao si da ces onakvom izjavom izazvati reakcije, sa cim god da si je upozorio. To sto si iskusio kod jarana je 99% do drajvera a nije iskljuceno da je graficka trotlovala ili je sistem imao skroz lijevi problem. Ja koliko sam vidio po oglasima, 4870 ima po 250-ak KM... Naravno, ima ih koji cijene 300 ili vise.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hehe,tacno mi to nije trebalo,realna cijena je ipak tu negdje izmeddju 250 i 300 zbog S1 i 1gb meme.

    Hvala jos jednom.