gigabyte HD6870 Windforce 3x problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Soviet, Aug 26, 2012.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    Pozz momci i dame, ako ih ima...
    Mozda sam smor ili slicno ali imam problem jedan sa grafom, nabavio sam Gigabyte HD6870 OC Windforce 3X karticu i nece da je boota, dok ova gigabyte 9800GT normalno fercera, prvo sam mislio da je do kartice ali kod ovog havera radi normalno. Ne vjerujem da je do napojne, imam Seasonic 620W i nema joj ni pola godine. Ploca je Asus P5QL/EPU i ima PCIe x16 2.0 slot a kod jarana je neka X58 ploca sa Core i7 procesorom, vjerovatno sa 2.1 verzijom slota. Kartica je 2.1 pcie, moze li to biti problem.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Do 2.1 PCI-E nije 10000%.

    Nesto je drugo problem tu, probaj clear CMOS.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Resetuj BIOS tj Clear CMOS preko onog jumpera na ploci.

    Iskljuci racunar,iskopcaj ga iz struje i izvadi bateriju sa maticne.

    Pomjeri jumper sa pozicije 1-2 na poziciju 2-3 i sacekaj nekih 15 -20 sec.

    Vrati jumper na poziciju 1-2 i vrati bateriju.

    Ukljuci ponovo racunar.

    Takodjer probaj druge DVI konektore na grafickoj.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Jesu li oba 6pinska konektora priključena?
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako skida bateriju valjda mu je doboljno da je drzi 30sek i onda je vrati, a jumper da ne skida


    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  6. Soviet

    Soviet Aktivista

    Jesu oba su, probo sam i preko direktnog pci-e konektora sa napojne i preko molex to pci-e, ali graficka ne samo sto ne pali nego i pisti, daje onaj zvuk pokvarene kartice, ali najvise me cudi kako kod havera radi bez problema.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izgleda da je jednostavno neka nekompatibilnost ploce i graficke. Iako su rijetke takve situacije, sranje se desi.

    Jedino da jos vidis da nije napajanje razlog.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Niko nije spomenuo update BIOSa. Treba i to probati.
     
  9. Soviet

    Soviet Aktivista

    Evo momci nakon 5-satnog peglanja uspio sam je pokrenuti, samo zamjenio PCI-exprees konektore za napajanje, odnosno promjenio im mjesta. Ali opet ne razumijem zasto se to desilo, koliko znam isto wati imaju, mozda grijesim.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    E bas mi je drago, uzivaj.