God of war (mala pomoć)

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, Feb 17, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    U prostoriji sam u kojoj se nalaze dvoja vrata, jedna na kojima je slika dva borca čiji štitovi nedostaju (našao sam jedan) a druga vrata su okretna tj. okrenu se za 180 stepeni kada stanem na dugme na sredini sobe. Odmah sam primjetio onu malu kutiju koja se može dovući i stavio sam je na dugme ali nisam dobio ništa jer se vrata, kao što rekoh okrenu za 180 stepeni tako da opet budu zatvorena.

    Pretpostavljam da je jedino rješenje da nekako gurnem onu pokretnu kutiju na dugme a da u tom momentu ja budem pored vrata pa da se zajedno okrenem sa njima ali nikako mi ne uspijeva to da ih gurnem. Pokušavao sam sa onim potezom što se aktivira pritiskanjem dugmeta R1 (nešto poput udarca ramenom) ali tim udarcem ne mogu pomjeriti-odgurnuti kutiju.

    Inače sam do sada (u ovih 4 sata igre) rješavao sve zagonetke sam iako sam se sa nekima namučio i ne praktikujem da tražim pomoć jer mi to pokvari osjećaj uspješnosti ali sa ovim se mučim poprilično. :evil:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ahaa. znam gdje je to. pretpostavljam da si nasao jedan srebrni stit, i sad ti treba drugi. e pa vako uradi - dovuci ona "kolica" skroz do stepenica ispod okretnih vrata, ali tako da budu na sredini i u ravni sa onim prekidacem na podu. e sad ih ono uhvati normalno sa R2 i odgurni ih jako nogom (drzis R2 i X do kraja dok Kratos ne odgurne kolica svom snagom). u trenutku kad ih odgurne brzo se otkolutaj unazad do onih vrata i trebao bi se naci s druge strane ako si odradio kako treba. eksperimentisi malo sa polozajem kolica, jer se ne sjecam dal' trebaju biti tik do stepenica ili malkice dalje...
    a inace uvijek imas http://www.gamefaqs.com/console/ps2/ za vise informacija...
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da trebaju bit do stepenica i ne treba prejako gurnuti. Preletilo mi je nekolko puta pa se vrata samo na pola otvore i vrate.
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Evo sad sam došao kući, probao i uspio. Hvala puno. Inače ne želim čitati te prohode jer mi to kvari ćejf pri igranju. Ako gdje zapne opet ću vas pitati. :)
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Eto, samo da javim da sam prešao igru. Šta reći osim ''umjetnost''. God of war je remek dijelo.

    Iskreno nisam vjerovao da se na PS2 može izvesti ovako kvalitetna grafika. Nisam vjerovao da neka ekipa može napraviti igru koja će biti, kao što neko već reče u ''fantasy stilu'' a da se opet svidi onima koji su uvijek furali realnost (kao npr. ja). Nisam vjerovao da se na osnovu grčke mitologije može napraviti tako dobra priča. Nisam vjerovao da će ljudi napraviti igru koja će biti puna zagonetki ali nijedna, ama baš nijedna zagonetka se ne ponavlja, svaka je originalna.

    Sada vjerujem.

    Baš se pitam kakva li će radnja biti u dvojci (koju sada nestrpljivo čekam) sada kada je Kratos posao Bog.

    Ma bilo kako bilo očekuje nas ponovo proživljavanje grčke mitologije.

    :wink:
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Sto se tice grcke mitologije uopste, extra ideja. Vjerujem da ostaje jos dosta prostora za pricu, pa cak i poslije GOW2... (iako nismo igrali)

    P.S I moj buraz neki dan presao... Sve mislio smece (krvavo previse, hu-ha) dok nije sjeo...pa zagrijao stolicu :wink:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a jos nadodaj na to sve, jos bolju grafiku u drugom dijelu. i to primjetno. :wink:
    kratos jeste jos uvijek bog u dvojci koliko mi je poznato, ali su ga ostali bogovi smanjili i bacili medju "malu raju". u svakom slucaju najbolja stvar je sto ce biti dosta bossova u dvici... :mrgreen:
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    I'am ready for one more battle. 8)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dao sam jaranu GoW jer kao i vecina ostalih PC fanova mislilu su da je za djecu i da je glup. Poceo igrat u 17 sati a zavrsio u 5 ujutro. I dodjem u skolu, ni ne pozdravlja se, kaze: "Kad ce drugi dio izac'?"
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Pa u prvom dijelu Kratos gleda mural na kojem ratnik ubija Zeusa, ja mislim da ce ovog biti u drugom dijelu.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jah, to je odmah na ulasku u prostoriju odakle je "mazno" pandorinu kutiju. :mrgreen:
    samo bice bezze da se sada prica totalno zavrsi, jer onda nista od GoW-a za PS3, a to bi bila velika steta... :eek:
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa to je jedan od glavnih razloga zbog cega skupljam lovu za PS3. Ima da bude.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako i ne bude, Jaffe ce opet napraviti garant nesto dobro (a evo suska se i o PSP verziji God of War-a). bolje i da zavrse pricu kako treba, a ne muzu stare krave po 20 godina ko sto neki rade. mogli su se i Jak and Daxter ili Crash Bandicoot rastezati do PS4, ali ovako kad ND zavrsi trilogiju kako treba, to jos vise cijenim. zato i mnogo ocekujem od Uncharted-a (Broken Sword+Far Cry+Tomb Raider+Indiana Jones+Pirates=me happy). :mrgreen:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Dok ne dodje God of War Tennis ili ultimate Basket kao neki :lol:
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, sjećam se te slike sa Zeus-om i ratnikom. Samo Zeus je ovdje pozitivac pa ne vidim baš neki logičan slijed da se sada on nađe u ulozi negativca. Ma bilo kako bilo imaju dosta prostora da naprave dobru, sadržajnu, interesantnu i originalnu priču.

    A svi smo mi uživali slušajući nastavnika historije u osnovnoj školi kada nam je objašnjavajući kulturu grčke civilizacije pričao o njihovim božanstvima tako da, kada je ta oblast u pitanju, prihvatamo sve varijante. :wink:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kratos je anti heroj, ultimate villain, ima da usta razvali Zeusu!
     
  18. TopniK

    TopniK Komšija

    Nije više. Pokajao se lik. Sada je dobar... 8)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa gledano iz Kratosovog ugla, i nije bas pozitivac. Sta je morao za bogove sve uraditi i na kraju ga "izrade", pa cak i gazda Zeus. :mrgreen:
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Jebat ce on znanje Zeusu, pare stavljam.