Godaddy i FTP

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Nov 7, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ima koristika godaddya i da li je imao problema sa FTP pristupom ? Javlja mi preko FTP managera da je pogresna sifra. Editovao istu nekoliko puta ali prilikom logina ne prihvata pass nikako. Support kaze da je sa FTP sve ok i da treba i do sat vremena da sifra bude kativna, no.. meni to ne mijenja stvar. Problem je taj sto sajt ne mogu backupovati jer i preko cpanela i njihovog file managera ne mogu downloadonati foldere.

    Takodjer, problem postoji odavno tako da nisam jedini:


    http://support.godaddy.com/groups/d...s/forum/topic/my-ftp-password-is-not-working/


    http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic125836.html
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Napokon.. mislim da je bio problem u pass-u, konkretno, specijalni znakovi (barem predpostavljam). Stavio sam samo jedan.. ..ostalo slova i brojevi i prodje iz prve.

    Pa eto, ako neko bude isto imao slican problem, a vidim da ih ima dosta, neka ne koristi plaho /%$%#!!"#... samo udri jedna od ponudjenih i valjda ce raditi.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I mene je skoro zezalo na root accountu, doduse nisam znao onaj stari pa sam morao mijenjati, pa sve hoce broj, pa special char, pa veliko, pa malo slovo, i na kraju procepi :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je uredno prihvatalo pass na sajtu, ali preko FTP managera nula bodova. Kontam reko da pojednostavim šifru, ubaci jedan znak i iz prve prodje.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Mogu li da se nadovezem na temu, valjda mogu.

    Uzeo sam .com domenu kod njih za 10$ ali sam citao da se ni pod razno ne pokusava uzeti hosting kod njih, da je ocajan, trebaju mi Vasa misljenja.

    Da li mogu tu domenu da usmjerim na drugi ( placeni i pouzdani hosting )
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma nisi trebao ni domenu kod njih, ali haj na isto to izadje, domena ko domena, jednom odradis setup i to je to :) Mozes domenu preusmjeriti gdje god hoces, samo nabavi kakav fin hosting :) Jesi li se odlucio za koji?
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Radim u Sarajevu za poznatog ISP-a pa nije problem hosting, dzaba ga imam.

    1,5 GB disk space, PLESK i 40 GB traffic limit za pocetak.

    Hvala na savjetu, a mislio sam da je go daddy "tatica" :) sto se tice domena i hostinga.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh super onda ako ti nije hosting problem :)

    Sto se GoDaddy-ja tice, vjerovatno jesu najveci sto se toga tice, nije ni to bez razloga doslo samo od seme, ali imali su par ovih cudnih stavova sto se tice skorasnjih SOPA, PIPA i slicnih desavanja, a i bolja je praksa imati odvojenu domenu od hostinga. Cisto ako se zaguti sa jednim da ne povuce i drugo :)

    GoDaddy zna biti polopov sto se tice nekih naknadnih transfera domene, znaju kakit puno kad se hoce otkazat kod njih pa preci na nesto drugo, na pocetku ponude razne neke opcije dzaba a poslije godine cijene skoce pofajn pa i to zna navuci raju, nije im ni support na nesto bajnom glasu, meni su par puta izasli u susret ali ono samo posalju link do FAQa, i cpanel im je nekako poprilicno komplikovan i cudan, ja sam navikao na cPanel i onaj hsphere i jedva sam se snasao tamo.

    Uglavnom, sa domenom nije neki veliki belaj, ali ja da biram hosting i domenu ne bi isao kod njih.