GPU: ST LABS Ati Radeon 9600 256MB

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by APOCALYPTICAL, Sep 23, 2005.

  1. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Želim da znam vaše mišljenje o ovoj grafičkoj karti?
    Meni je čudna veoma povoljna cijena, a uz to i dobre perfomanse... BTW ne znam ali ja nikad nisam čuo za ovu firmu... Postojili mogućnost da ako pazarim ovu grafičku, budem imao nekih većih problema... ipak mi je firma nekako "divlja"... Unapred Hvala. :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    stoput smo razglabali ovdje na forumu - ne uzimajte 9600 kartice sa 256MB video memorije. RV360 VPU nema snage da iskoristi dodatnih 128MB. :evil:
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nista sto nema oznaku 9600 Pro ili 9600 XT iz te serije ne uzimati, 256 MB verzije ne dolaze u obzir....
     
  4. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Ma Ok... nego me zanima da li inače vrijedi uzimati proizvode ove firme?! Dakle više se isplati pazariti model sa 128 MB memorije jer je brža, od onih 256Mb koja je sporija... Čisto on ako, informaciono, da li je iko koristio proizvode ST Labsa...
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nikad cuo iskreno da ti kazem, ali koja god da je firma 128 MB verzije su bolje samo sto kartica sa 128 MB moze biti sa 64-bitnom memorijskom magistralom... Ne znam gdje nadje tu ST Labs pored toliko brand kartica :D Ma sve je to u sustini isto, koriste istu referencu, osim sto pravi brandovi odabiru bolje komponente, npr. memoriju... Kako god potrazi nesto od slijedecih: Abit, ASUS, PowerColor, Club3D, GIGABYTE... nesto sto je vec provjereno da valja :wink:
     
  6. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Ma svakako... je ova grafička... za današnje pojmove slaba....
    Vidjeću da uzmem CLUB 3D-ovu NX6600 128MB samo me brine što su frekcencije 300/250... btw magistrala je 128-bita... I ja sam ne znam što sam navalio na st labs... valjda zbog fine cijene
    I da znam i to da se sa rivom tuner može opasno nabudžit' graf na 6600GT...
    :lol:
     
  7. Virty

    Virty Aktivista

    To su standarne frekvencije za 6600, a sto se tice napucavanja na GT nista od tog,dobit ces zanemarljivo 'poboljsanje'... GPU moze ic i preko 500 komotno,ali memorija se nemoze mjerit jer je GDDR a na GT GDDR3 ;) tako da kolko god da je OC-as dobit ces neznatna poboljsanja.
    Obije kartice imaju 8,3 pipa :)
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    memorija na 6600 standardnoj uobičajeno može ići do Max 700 MHz (350) i ako se uzme u obzir da se ta kartica nalazi u istom cjenovnom rangu sa Radeon 9600 kartica koje nude daleko slabije rezultate ta kartica je odličan izbor
     
  9. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Znači da bi je morao overclockovati... u tom slučaju da li će mi trebati dodatno hlađenje... mislim da ima dovoljno dobro ta Club 3d-ica
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    dodatno napajanje će biti neophodno jer je GPU na običnoj 6600 isti kao onaj na 6600GT samo što je downclockovan za 200 MHz a za memoriju je druga stvar
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jooooj iskusni - cuj disclockovan? :lol:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Downclockan :smt021
     
  13. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    hehe.... iskusni... baš si (ne)iskusan... aaaaa DISCLOCKOVAN.... Majko ubi me... nečim... sam da ne čitam glooposti?! :smt011