GrabIT problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by hihi, Apr 12, 2006.

  1. hihi

    hihi Novi član

    Imam grabit, news reader ali sve filove koje skinem sa newsgrupa, kao npr.pjesme, snima kao .txt filove? Zasto?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zato što su to .txt fajlovi. Desno imaš veličinu datoteke, i obično ako je ona veća ispisaće se u crnoj boji, ako je manja od jednog megabajta slova su plava. Barem po defaultu.

    Znači dobro gledaj šta skidaš.
     
  3. hihi

    hihi Novi član

    tesko mi je povjerovati da neki file od 25MB moze biti txt.

    Evo na bih.alt.mp3.binaries sam trenutno.
    vidim album ede majke stigo cumur..
    size: 7.132.209, dakle 7MB. ikonica lijevo nije plava, nego zlatne boje.. ja to skinem i dobijem txt file od 7 mb..
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Mozda si kliknuo read article umjesto grab article
     
  5. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Kao što kaže 3125 možda si pogrešno kliknuo, a meni se događalo da fajl nema ekstenzije, pa treba dodati recimo .rar, .zip ili nešta tako.
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Otvori u notepadu. Ako su prva dva znak PK onda je zip, a ako je !RAR onda je .rar, ostalo moras pogadjati :D ili nadji listu headera, recim JFIF je jpeg, gif89 je gif, RIFF je .wav, ostalo ne znam
     
  7. hihi

    hihi Novi član

    Ne moze da dekodira grabit. naso sam problem na njihovoj stranici..skino sam binary news reaper i sve radi kako treba.. CENSORED Rasprava o piratskom sadrzaju nije dozvoljena! by Dog_Father