Granica 3GHz za Athlon XP probijena?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by emirc, May 22, 2004.

  1. emirc

    emirc Novi član

    Evo, kopirao sam ovaj SIG jednog od diskutanata sa OCFORUM-a , 3GHz za K7 arhitekturu je konacno dokuceno...

    "AMD Athlon Mobile XP2600+ IQYHA 0401 UPMW@ 3012MHz (251 x 12)-----DFI Lanparty B -----1024MB Mushkin Level II PC3200 DDR-----Visiontek GeForce4 Ti4400-----Maxtor 60GB HDD 6L060L3-----Lian-Li PC-60 with Enermax 431W Whisper PSU-----Viewsonic 19" G90fb-----Lite-On 52x CD-RW-----Lite-On 48x CD-RW-----CPU Cooling: Prometeia chilled......NB Cooling: Microcool Northpole"
     
  2. strawa

    strawa Aktivista

    link?
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    a možda i ja zagrizem u taj mobilchek... ali ja brijem uzimat mobile tbred-a 2200+ jel zna netko kolko on ide gore?
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A šta su sad ti XP-M !?

    Znam da je mobile, al zapravo koji k. je to? :)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    procosori koji se ugrađuju u notebook-ove... to su najbolji primjerci sa vafera jer rade stabilno na recimo 2500+ sa 1.45V. znači može se dić voltaža do 1.75 (default bartona) bez problema, što znači da i fsb ide jako visoko (default na mobilnim je 266). uz to imaju otključan množitelj radi power savinga. zanči kada recimo na notebook-u se ništa ne radi matična spušta množitelj na manju vrijednost i baca cpu na nekih 800mhz što štedi energiju... uglavnom totalno otključan procesor koji se da clockat stvarno visoko... čuo sam da 2500+ ide bez većih problema na 2.9, pa i više.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    .... joj u mene je IQYHA tog dalje se nesjecam bio sam u euforiji dok sam ga stavljo (ali to IQ.. mi je ostalo urezano u srcu) :)
    moram od jarana uzeti kingmax 433 da probam sa sabirnicom se poigrat
     
  7. emirc

    emirc Novi član

    Deloren, kakvo hladjenje imas na toj brzini u sigu, i koja je voltaza? Kakve su temperature?
    Strawa, ne sjecam se vise linka, malo onako preletio po postovima i samo mi to palo u oci... Nije nikakav test ni nista, vec obican potpis korisnika, tako da moze biti i lazan... :evil:
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    [​IMG]

    eto sta se dobije ako imas super duper hladjenje :D
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Ko drugi no Japanac ili Ćinez , neznam tocno ! :D


    poz.. ;)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A kad sam prico - jeftina radna snaga jel?

    Da ne pricam dalje sta rade u Tokyu i koje arhitekte naprimjer imaju, mrsko mi ...

    Dakle to je to, isčupat iz notebuka procesor i dobijem bolji od desktopa... ojha :)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa kakve sad to veze ima?! daj meni prometeju mach 2 i bez problema dostignem tu brzinu.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    2625mhz @ 1,75 v ali me temperatura skoci 57° jer je zalman cnps 6000 AlCu kada uzmem 7000 Cu i artic silver 5 onda ce biti mnogo bolje
     
  13. emirc

    emirc Novi član

    Deloren, drug moj, ja ti imam i taj 7000-Cu i AS5, i tu plocu, i mogu se kladit da imamo isti CPU i stepping i seriju... a meni stabilno u PRIMEu radi na 2500MHz tek na 1.775V !!! Evo link za prime test ako slucajno nemas... http://mersenne.org/gimps/p95v238.exe
    Fakat ne znam kako si ga ti uspio nagurati na 2625MHz pri 1.75!
    IHMO, ne isplati ti se uzimati Cu , kad vec imas ALCU... radije samo kupi tu pastu...

    Onih 3568MHz nije lose... hehe, mora da je LN2 cooling. Vidi mu mnozitelj, 16.5x ?!? Kakva je to ploca... i sumnjivo mi to malo, AFAIK, najveci max. mnozitelj za mobilce je 15x .
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    ...mrsko mi opet ;)