GTA5 / PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Benq, Feb 29, 2016.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Danas bih trebao zamijeniti svoju fleshovanu konzolu za model sa gta5 igrom da brat moze igrati online sa rajom , sad me nesto zanima , posto mi taj momak kaze da je igra u digitalnom obliku tj kupljena je preko PSN-a i skinuta na konzolu , moze li se igra ikako spasit negdje na externi hdd , jer kaze ako je slucajno obrisem da je onda moram kupit ponovo , a iskreno ne bacaju mi se pare..

    Dakle postoji li ikakva mogucnost backupa ili je to jednostavno tako kako je ?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Digitalna igra se vezhe uz PSN acc preko kojeg je kupljena. Ako ti tip da login podatke onda je mozes instalirati i ako je izbrises.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Eh Vedo problem je u tome sto kaze da nema te podatke jer je i on preprodavac , i naglasio je da ne smijem obrisat tu igru inace cu je morati ponovo kupiti a vec mi je uracunao cijenu igre u konzolu.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Onda nemoj kupovati. Čuj uračunao ti cijenu igre a ustvari on i ne posjeduje igru.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Polovan GTAV na Game je 8.50 funti + postarina 2 i po, to je 25KM. Narucujem svaki mjesec polovne igre, nikakvih problema.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Racunao mi je 60KM , na upit ima li pristup acc-u i da mi da pristupne podatke , kaze da mi to ne treba, da samo napravim svoj acc i da igram. Medjutim sta ako se hdd pokvari nekad , ispade da sam bacio pare.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj 60KM za digitalnu verziju igre bez podataka o accountu. Suludo.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znaci da je u pitanju igra sa tako zvanog 'ghost' racuna. To je kad skines digitalno igru sa PSN acc, i onda odes i deaktiviras taj acc preko sony web stranice. Ti vise nisi povezan na taj racun, ali se racuna da imas pristup toj igri, i ako bi izbrisao taj racun sa te konzole izgubio bi pristup igri. I isto tako i kad bi se ponovo konektovao na taj racun, opet bi izgubio pristup igri, jer je 100% ta igra skinuta na jos najmanje 2 konzole koje aktivno koriste taj racun.


    Stari trik koji se koristi na PS3, da 1 digitalnu PS3 igru share na 4 konzole.

    60km za ghost acc. je pljacka. To se kupovalo po 30-40km kad bi tek igre izasle, a on tebi naplati 60 za igru koja je izasla prije 5 godina.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Hvala Patton.

    Da ne otvaram novu temu , ima li neke vece razlike izmedju SLIM i SUPER SLIM verzija konzole ? Nudi mi Super Slim sa GTA5 na cd-u , pa me zanima kako su se pokazale ?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je SuperSlim ali 4200 ili 4300 serija. Ako ništa možeš biti siguran da nije puno korišten.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Model 4004a , kaze da je zadnji model prije PS4 ..
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije zadnji, postoje 4100, 4200, 4300, a možda i 4400. Kako god, traži dalje.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene je taj model trenutno, oni su ti svi koristeni za igranje sokera po klubovima :D Mada ja nemam nikakvih problema, s tim da je laser mijenjan prije nego sam kupio.
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Ok , hvala vam puno na pomoci. Ipak cu ja postavit ovdje oglas da mijenjam svoju konzolu za drugu koja nije fleshovana.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Taj ti se puno supljih napricao. Zaobidji to po mom misljenju.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Zar ne mozes ti svojoj konzoli ukinut CFW, tj instalirati OFW i kupis digitalu GTA5 za 15-20KM?
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Mah mogu ja Vedo , nego je problem u bratu koji bi to sve da ima juce :) , navadila se njegova raja koja ima PS3 i svako vece igraju GTA 5 online , pa sam mu ipak uzeo od ovog momka i gta 5 igru, ali je sad problem sto mi treba hdd , pa cu za to napravit poseban oglas.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa ide obicni 2.5" hdd, od laptopa
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Da , nasao sam i to , donijet ce mi sutra drug 250GB , samo sto nemam bracket pa cu morat nesto izmislit da ga fiksiram , svakako se konzola ne pomjera s mjesta.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam zašto će ti bracket kad već bracket dođe u ps3 za 2.5 inchi hdd.... Jedino ako ti je donio 3.5 HDD pa da moraš modovat kablove iz ps3 u njega.
    Jedino ako hoćeš dodatno da taj HDD bude pored tog već postojećeg onda uredu.. ali iskreno čitajući ovu temu volio bih znati od koga si ps3 kupio?

    Čisto da vidim ko je muljator?