GTX 570 ili RADEON 7870

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by neurofunk, Sep 21, 2013.

  1. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Pozdrav ljudi, izbor pao na ove dvije kartice pa hoću čuti i vaše mišljenje u vezi ovoga. Koja grafa je bolja, znam da su tu negdje, procesor je AMD-ov (FX 8120)pa bi možda radeon bolje radio u paru sa tim procesorom, mala prednost crvene je i u vecoj kolicini memorije.

    Kod gtx-a u pitanju je Gainwardova Phantom verzija a kod Radeona to je MSI Twin Frozr.
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    HD 7870 je daleko bolja,ima bolje performanse i troši mnogo manje struje.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ti jos jedan glas za radeon,ne sto imas AMD procesor nego sto je bolja,brza grafa i manji potrosac i 2gb vrama i ima jos i oc potencijala da prestigne stock performanse HD7950
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Radeon hd 7870 je way to go.
    Premalo vram-a ima gtx 570 da bi opste bila konkurentna.

    Iako pripazi se kod hd 7870, cijeli prvi, a cak i drugi i treci kod par proizvođaca batch je zahvacen pogreskom sa kondezatorima. Ja sam imao taj problem, karta se samo ugasi u loadu, i totalno je nasumicno.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    A da li kupujes novu u radnji, pik ili je polovno?

    Pitam zbog gtx 760.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ako kupuje novu GTX570 onda je skroz pobudalio!
    Ja bih se ili strpio jedno mjesec-dva ili se protegao za GTX660Ti (eventualno GTX760 ako naleti) ili HD7950. Svakako za koji dan dolaze novi radeoni, mozda bude kakvih snizenja kod lokalnih dilera...
     
  7. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Upravo to sam I kontao, malo sacekati jer izlaze novi uskoro, valjda sta padne cijena.

    A ne kupujem novu.
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. kenagt

    kenagt Novi član