Gubljenje signala sa vga na tv

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Mar 13, 2014.

  1. pac

    pac Komšija

    Grafika gtx 460 bilo da je spojena sa TV-om preko dvi na hdmi adapterom ili mini hdmi na hdmi, poslje nekog vremena pocinje se gubiti slika na TV-u. Npr. sinoc sam gledao film i na pola filma je na sekundu nestalo slike na TV-u i ponovo se vratila. Poslje 15-20min je slike skroz nestalo i nisam je mogao vratiti dok nisam hdmi kabal izvadio iz TV-a i ponovo vratio.

    Ovo mi se dešavalo sa win8.1 i win7 oba 64bit, gom player koristim i kabal od 4,5m.

    Ova graf je u pitanju: http://www.techradar.com/reviews/pc-mac ... 153/review

    TV Panasonic TX-L39E6EK
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nije sta sa power options postavkama. Iskljuci sve sto baca komp ili monitor u sleep ili hibernaciju nakon odredjenog vremena.
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    I ja tipujem na powersave opcije, tako nešto hoće na linux da se dešava kad gledaš filmove iskljući ekran
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam imao slican problem ali ne isti.

    Kada se upali frižider, nestane slike na 2 sekunde i dodje. Ili se nesto upali sto povuce vise struje. Nisam locirao da li je do tv-a ili računara jer ni TV ni PC nisu bili na istom osiguraču sa recimo frižiderom. Sta je bio problem samo ptice znaju. Sa gtx660 nisam imao te probleme mada više nisam kući. Ali se nikada nije desilo da završim sa black screen i da ne dolazi slika.