HD Camcorder

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Mar 19, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Namjeravam kupiti HD Camcorder. Poslije malo surfanja na netu, uži izbor je pao na Sony HD ili Canon HD kamere. Dvoumim se da li da uzmem camcorder sa HDD-om ili MiniDV-om. I nešto mi nije jasno sa ovim MiniDV-om : Da li se uvijek moraju kupovati nove kasete ili samo jednostavno ponovo prebacim na početak kasete i automatski se briše video koji je bio prije snimljen ? Ne netu se veoma hvali Canon HV20, ima li neko još iskustva sa ovim HD kamerama, kakve su, gubi li se kvalitet kada se prebacuje na PC ... ?
    Hvala unaprijed na odgovoru.
     
  2. azzaro

    azzaro Aktivista

    Ako uzmes canon HV20 (HV30 izasao nedavno) onda koristis miniDV kasete koje izgledaju isto kao i svaka miniDV kaseta osim sto je ova
    namjenjena za HD snimanje 15 eura komad ( obicna 2 eura ) i njena oznaka za minutazu pise 63 minute.
    To 63 se vjerovatno odnosi na 1080i video. primjerSony DVM63 High Definition miniDV cassette
    Citajuci po forumima primjetio sam da losije medije imaju kako kazu veliki "dropout" pa se time moze izgubiti na kvaliteti snimka.
    Kasete se naravno mogu presnimiti bas kao i stara dobra VHS traka. :D


    I ja sam nedavno bio zainteresovan za HD cam, i evo isjecak koji vrijedi paznje za canon hv20.


    What You Get

    * Battery (7.4 V, 1200 mAh/LiIon)
    * Charger
    * Cables (A/V, Component, USB)
    * Wireless remote controller
    * CD (Windows and Mac) with software and manual

    What You Don’t Get

    * Neck strap
    * IEEE 1391 cable (FireWire)
    * Mini SD card
    * Separate charger
    * Blank miniDV tape

    Imam i video sa te kamere, u full hd-u, glava boli kako dobro izgleda na monitoru a tek mogu mislit kvalitete na kakvoj plazmi ili lcd-u.