HDD error - imminent failure (laptop)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Patton2410, May 10, 2015.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]

    Tako mi Windows od jucer izbacuje (slike iznad). Znaci po tom upozorenju mogu zakljuciti da HDD je pred samrti? Ne brinem se hoce li ili nece crknuti, jer sve mi je backupovano sto treba biti. Ali Meni sve normalno radi. Osim sto ove greske izbacuje. Sve loada normalno, startuje normalno. Ne cujem nikakvo grebanje HDD-a, ili kakvu neregularnu buku iz tog dijala laptopa. Odradio sam onaj disk checkup: my computer -> C drive -> properties -> tools -> check now -> scan for and attempt recovery of bad sectors. To radi nekih 2 sata, i ne nadje nikakave probleme.

    Ima li neki program da predlazete da sa njim preskeniram, da definitivno utvrdim stanje?

    I ako budem trebao mijenjati, ako znate koji HDD pase mom laptopu, bio bi zahvalan na tom infu. Ja bas nisam tu neki znalac. Laptop je: HP Pavilion dv7 Notebook PC. Kupljen 2010, do sada nikakvih problema nisam imao. Mislim da u njemu ima jedan HDD od 640GB. Ali ima 2 slota ja mislim. Pa me interesuje koji velicine mogu staviti i koji su sve kompetibilni za njega.

    Hvala unaprijed na svim informacija, i na pomoci! :)

    Pozz
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    HDD sigurno ima neku gresku to kako ces rjesiti neznam, u biosu izkljuci S.M.A.R.T. i neces vise biti upozoravan na gresku diska
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iskljucio sam ono drugo upozorenje sto izbacuje, kad je vec sistem dignut. A ovo prvo sto bude u toku dizanja sistema, mi ne smeta, jer restartujem laptop jednom sedmicno max.

    Svakako hvala na savjetu. ;)