HDD problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by wizard, Oct 21, 2009.

  1. wizard

    wizard Aktivista

    Naime, imam takav problem da mi jedan od dole navedenih HDD-ova (srednji) pravi problem i to:

    PC ga nekada vidi, nekada ne vidi, sporo ga čita (otvara) a nekada uopšte neće (obavezan restart). Prilikom paljenja redovno ga winXP skenira ali ne nalazi nikakvu grešku. Sa njega ne mogu uopšte da kompresujem podatke jer mi javi uvijek neku drugu grešku a imam masu porodičnih fotografija na njemu i volio bih to sačuvati. Ima li ko kakav dobar i pametan savjet???

    P.S:: HDD sam probavao i sa drugim kablovima, na drugom računaru i svuda isti problem. Također moram navesti da sam na njega instalirao i OS koji je jedno vrijeme radio bezprijekorno, ali onda opet isti "shit" nakon nekog vremena.

    Unapred hvala!!!
     
  2. pac

    pac Komšija

    Da nebih otvarao novu temu pa da upitam dali vrijedi popravljati HDD sa bad sectorima preko nekih programcica? I dali je to ipak neka trajna solucija li je ta vrsta popravljanja privremena...

    I dali moze neka preporuka nekog programa da se pouzdano mogu rijesiti bad sectora. U pitanju je Maxtor Diamond MAX 80gb.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako imas i nakon duze vremena samo jedan-dva, odnosno ako ne nastaju novi bad sectori, onda mozes probat pomocu HDD Regeneratora, meni je jednom pomoglo.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Nije samo jedan dva koliko se sjecam hdtune je nasao oko 20+.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, radije onda u smece, ili drzat nesto cega ti bas nece biti zao, cak i pod uslovom da ga "sredis".
     
  6. GV

    GV Komšija

    Da li postoji novi firmware za taj HD?
     
  7. wizard

    wizard Aktivista

    Ne, već sa ga update-ovo!!!!
     
  8. wizard

    wizard Aktivista

    Jel to niko nema pametan savjet za mene????
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Tesko da imas nesto od tog diska. Kupi novi :D
     
  10. GV

    GV Komšija

    Vidim da imaš jedan HD prikopčan preko USB-a, jesi li tako pokušao i ovaj?
     
  11. wizard

    wizard Aktivista

    Ne, nisam a nije mi naumpalo. Not bad idea!!!!!! Probam pa se javim...