1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Pošto je ljeti na našim područjima "paklo" :) i sve je teže hladiti naše drage kante. Zanima me koji hladnjak imate na CPU-u i na ostalim komponentama (grafička, tvrdi disk). Posebno me zanima kakve ventilatore imate ugrađene u kućište (ako imate) i koje veličine, koliko RPM. Pošto imam problema sa temp. tvrdog diska namjeravao sam ugraditi 2 ili 3 venta u kućište. Problem je što ovo govno od matične prima samo jedan a to je malo. Saznao sam da ima kupiti ventilatore koji se ne priključuju na matičnu nego izravno na napajanje. Zanima me kako se nazivaju priključci za te ventilatore i takvi ventilatori :D jer bi bilo super uzeti takva 3 venta da rashladim ovo. Hvala
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    kuler koji se spajaji direktno na napojnu imaju molex konektor. svaka hardver firma koja imalo drzi do sebe ima te kulere trazi sa leDiodama
    moja mashina ima 3 osamdesetke
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nisu diode presudne i to je stvar osobnog ukusa, bolje bi bilo potražiti ventove većeg promjera (92/120) radi manje glasnoće i većeg protoka zraka. nemaš problema sa tim ventilatorima jer koriste pass-through molex tako da ti neće zauzeti ni jedan konektor.

    ja imam 2x80 i još 2 na napajanju.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Imam sve ukupno 2 venta u kucistu :D .
    Jedan na napajanju i jedan na grafickoj
    Oba su 80mm, onaj u napajanju sam prepravio da radi na 7v, a ovaj na grafickoj radi na 12v ali je jako tih. :D . Ali...cak mi je i to bucno...