Help sa promjenom jezika Viste iz GER u EN

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Strik3r, Feb 6, 2008.

  1. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Znaci, laptop je dosao sa instaliranom originalnom verzijom Vista Home Premium. Ali na njemackom, bem li ga. A ja niks šprehen. Elem, instalacijski CD nisu poslali. I sad kako do engleskog. LIP (Language Interface Pack) na engleskom nisam pronasao. Za XP ih ima sto miliona. A trazih pazljivo. MUI rade samo za Ultimate i jos neku verziju koje sad ne mogu da se sjetim, a nije ova moja.

    KAKO do engleskog?

    Pada mi na pamet da probam sa piratskom verzijom Viste uraditi recovery. Nemam pojma hoce li to proci, nemam vremena da probam jos. A i prvo zelim da vidim da ne zna neko laksi nacin.

    Naravno, uvijek ostaje clean install. Al zao mi bataliti validnu verziju. Sta da se radi?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa trebalo bi da na laptopu imas serijski za to vistu. Nabaci s medija kakvog hoces i iskoristi svoj serijski, i opet imas legalnu vistu.
     
  3. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    A verzija bez reinstalacije?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Poz... na zalost nisam siguran da ce ti i jedna varijanta upaliti.

    Promjena jezika bez reinstalacije je podrzana samo na Bussines i Ultimate Visti.

    Sto se tice reinstalacije ... mislim da ti standardni OEM ili VLK medij nece prihvatiti serijiski Manufacture OEM medija.

    Ako je Toshiba znam 100% da ne moze
    ;)
     
  5. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    HP je.. Mah, nije mi se dalo raditi reinstall, mada sam od pocetka zapravo znao da cu morati.. Nadao sam se da ce se naci neko informisaniji od mene. Tnx svima. Ako sta kome padne na pamet..
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Trenutno ti tako stvari stoje.

    Windows Vista Multilingual User Interface Pack (MUI) je samo za Ultimate i Bussines.

    LIP može na sve, ali ne prevodi baš sve dijelove Viste.