1. burner

    burner Aktivista

    Došla mi je u ruke mašina sa Intelovim 3.0 GHz (530, Prescott, LGA775...) procesorom. Skinuo sam (stock) cooler sa procesora i očistio ga prije nego sam upalio mašinu. Nisam imao paste pri ruci, a kako je kasno bilo za nabavku nove, samo sam "razmazao" (više kao nagomilao, jer je bila stvrdnuta) ono što je bilo od prije i sastavio. Kada sam upalio računar ušao sam odmah u BIOS i imam šta vidjeti.. Temperatura je 90°C!?!
    Hoće li nova pasta (npr. Arctic Silver) pomoći ili da kupujem i cooler?
    Ako hoće - preporučite mi neku. Volio bih također znati koji je dobar cooler za ovu "ringlu".
    Ah, da.. ako neko zna i nominalne temperature za ovaj procesor.
    Thnx
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Uhhh, box kuler bi to trebao drzati na 60°, nesta nije ok. Vidi jel legao hladnjak kako treba.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    sigurno ti nije legao cooler, jer i ja sam razmazao staru pastu sa drugog procesora, i radi sve super.. 35 stepeni:D
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj na hladnjaku vratiti drzace u pocetni polozaj i izvuc ih dolje,kad postavljas hladnjak prvo stavi hladnjak i pritisni nozicu lagano da nesavijes (ili slomijes) kada upadnu sve cetri tada ih pritisni i na crnom cepu da skljocne.Nakon cetvrtog (skljoca :D) prikopcaj vent upali pa javi sta je bilo
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Preporuka artic silver 5, nemoj pretjerivati sa pastom. Stavis ko pola malog zrna graska na sredinu i sam cooler ce radporediti pastu da se ne zezas. Obavezno uzmi jaci cooler. Kad si vec "dobio" tu konfu mozes valjda sebi priustiti BigTyphoon ili Zalm.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Na tu sam pastu i mislio. Odoh sutra u Plus po to. Naravno, znam kako se nanosi...
    Hehe, pa nisam rekao da sam dobio računar. :wink:

    Hvala ljudovi! Sutra probam, pa javim temperaturu i(li) ako gdje zapne.
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Kao što su ljudi rekli vjerovatno kuler nije ulegao. Malo je glupavo rješenje montiranja kulera na LGA socket-u, pogotovo ako skineš kuler a zatim isti ponovo montiraš. Kada sam mjenjao pastu jedva sam ga uštimao. Nikako sve četiri nogice zajedno da legnu, uvijek jedna odbija poslušnost :D što me poprilično iznerviralo.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Skupa je pravo,ja mislim da je ona oko 14 km.To je ustvari clockerska pasta :D
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Clockerska ili ne - kupio sam ju. :D
    Svejedno, temperatura ne silazi ispod 60°C. Probaću nabaciti neki drugi cooler na tu ringlu od Prescott-a... :roll:
     
  10. starac

    starac Novi član

    Je li ti kućište provjetreno?
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Stajalo je sa otvorenom stranicom i dva coolera - jedan naprijed koji ubacuje zrak, a drugi nazad koji ga izbacuje...
    Vratio sam računar vlasniku :) i sada stoji skroz zatvoren.