Himna BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kAcA, Feb 20, 2009.

  1. FearLess

    FearLess Aktivista

    Tekst ko teskt je solidan.
    Ali nekad se govorilo dajte da imamo bilo kakav tekst i sad ga imamo i opet nekima ne valja.

    Spominju se tri najvece regije (Bosna, Hercegovina i Krajina) i meni je jako drago sto se Krajina spomenula ;)
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    jos samo treba od BiH da napravomo Spaniju...
     
  3. Nemamo mi neku istoriju da bi imali neku HIMNU,ne ko Italija il Grcka il sta je znam... al mislim da je text trebao imati veze sa ovim zadnjim ratom i posljeratnim periodom, tako bi svi mogli osjetit da smo se iz rasula "rodili" i krenuli dalje ovakvi kakvi jesmo...zadnji stihovi o tome i govore. ovako nam himna ne govori nista o proslosti, sadasnjosti i tome kud i kako dalje... prevesela je liricki je za drzavicu koja je nastala iz krvi... al et, neka je :)
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    O cemu ti pricas bolan nebio? Nemamo historije? Iz rasula rodili? Mani se glupih izjava.
     
  5. znas li "elemente" jedne himne? nebitno,tebi je glupo....iako nije :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Da pogodim.. dvedeset trece, cetvrto si ? Aj ti rasulo uzmi koji bukvar procitaj i nemoj postat komentare dok ne budes znao abecedu i geografiju bar granice tvog kantona.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Easy boys and girls. Nemojte mi samo poceti politicke i historijske lekcije davati.
     
  8. perke

    perke Aktivista

    mozes li pojasniti ovo "idolopoklonicka"? koji se to idoli pominju u tekstu?

    inace, ne znam sta ste ocekivali... himna je jos i super, kakva nam je drzava
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad se sve sabere i oduzem,. himna je vidno "falicna" jer se nista nije spominjalo sto bi smetalo jednoj drugoj ilo trecoj strani.. pa si onda dobio to sto si dobio. Skoro golo nista. Al kao sto rekose.. bolje ista nego nista samo.. koliko sam vidio, nema sanse da se ovo pjeva uz doticnu melodiju.
     
  10. imas net, i ak vec ne znas sta cini jednu himnu himnom nadji!!! c c c...
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Ljudi ba, to je samo himna i ništa više od toga (evo me ko onaj pjevač). Kakva god da je, radi se o formalnosti. Odslušao sam, tipična himna kao i kod drugih država. To je to.

    Ne očekuje se od himne nešto ekstra melodično sa jakim tekstom da ti se uvuče pod krv i da je non stop pjevušiš. To je himna.

    Edit: Jesam li rekao da je to samo himna?
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ne spominje se Krajina vec krajina (po mom misljenju bolje da su stavili zemlja jer se ovako previse lomi jezik u toj strofi)...

    I moram reagovat na ove poruke tipa to je samo himna itd.
    Svaka drzava ima himnu zbog koje se najezis kad je cujes (kod nas je to slucaj sa 'Jedna si Jedina')
    Ova 'himna' to nema i ne znam kako vam je svejedno jer svugdje u svijetu nije
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Eto sad ispade da si čuo himne svih država i da si se od svake naježio. Daj ba, nisam toliko zainteresovan za himne ali prateći fudbal mislim da sam kroz nacionalne kupove čuo himnu gotovo svih država Evrope i ne sjećam da sam se od neke naježio i da sam želio da izvođenje iste te himne u tom momentu traje duže.

    I još nešto, da apliciram, ne kaže se čije himne, nego od koga, tj. od Bosne i Hercegovine (Đuro).
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nisam ni mislio da se TI trebas najezit kad cujes himnu druge zemlje - to prepusti gradjanima te zemlje.
    Ti se trebas najezit kad cujes svoju himnu...
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kad cujes internaciojonalu zaledi ti se krv u zilama :D
    Najbolja himna svih vremena.

    Mi smo jos daleko od toga...ali polako.
    Ovo je dobro za pocetak, jer promjenit cemo ih mi jos mnogo, mnogo.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  17. kAcA

    kAcA Aktivista

  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Svim reprezentativcima po jedno jaje da uštimaju glasnice i kad ovo zagrmi protiv Belgije, ima da ih nakantamo 4:0 :)
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    dobra himna, meni se svidja.