Hitachi Diskovi?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zombie, Dec 1, 2006.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    Pošto ovih dana kupujem novi hard disk, gledao sam ove Hitachijeve u Baricu 160GB -122KM i 50 -170KM. sa garanocjim 2 godine, posto nisam nikad koristio dikove ovog proizvodjaca, moze li neko nesto vise reci o njima, jesu bucni, isplatili se uopste uzeti jedan od ova dva. Hvala.
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja bas koristim disk od 250 gb iz barica ne cuje se moras ga utisadi dodatnim programom, nema nikakvih problema slobodno uzmi i da ti sta bude slavoljub je nagodan covjek mozes se s njim dogovoriti sta hoces nikad niko nije imao problema ;)
     
  3. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    160gb verzija je extra - extra gustoca podataka tacnije 160gb na jednoj ploci tako da je em jako brz(74MB/s linear read) em jako tih (dvije glave).
    160gb ver. pravi excelstor a 250gb sam hitachi. 250gb ima dvije ploce po 125gb...
     
  4. Zombie

    Zombie Aktivista

    Hvala vam na odgovorima, a znam da je Slavoljub dobar covjek, uzimao sam ja i prije od njega dok jos nije otvorio Barico.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nećeš pogriješiti sa hitachijem definitivno... ako tražiš tiše i nešto malo bolje performanse, pogledaj samsunga.

    ne znam napamet kako oni stoje sa garancijom.
     
  6. Predator

    Predator Aktivista

    Samsung je samo tisi ali nikako bolji od Hitachija Slavoljub daje 3 godine garancije to nema niko u drzavi prema tome netreba ramisljati o bilo kojoj drugoj varijanti ja imam 3 komada po 160GB svi rade ko doxa.
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Slavoljub daje 2 godine garancije, hitachi zakon ;)
     
  8. Predator

    Predator Aktivista

    Ja sam imao srece prije mjesec dana dobio sam 3 godine kod slavoljuba.
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Ko je taj Slavoljub? :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I mene zanima...
     
  11. 3125

    3125 Komšija

  12. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Najbolji covjek kojeg sam upoznao sto se tice nagodbe, nikad niko nije imao problema sa njim svi ga hvale ! :wink:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Off Topic
    :!:
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    WD2500KS (nigdje u bih nije bilo 3200KS) imam ga malo jace od mjesec.. radi ko doxa... nadamo se da ce izdrzati bar 10 godina :D:D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ako ti imaš 3 hitachija, to ne znači da ne postoji brži disk od tvog :wink:
     
  16. Predator

    Predator Aktivista

    Buraz ja sam promjenio diskova vise nego sto su mnogi sa ovoga foruma vidjeli ocima tako da znam sta pricam imao sam Samsunga 160GB samo je tih ali je dosta spori od Hitachija 160GB ovoga novog sa 1 plocom.
    Naravno da postoji recimo WD raptor samo po mom misljenju samo lud covjek moze dati toliko love za disk kada moze za te pare uzeti dva dobra diska koji su samo malo sporiji, ali zato mnogo tisi od raptora koji se usput grije ko pegla.
     
  17. Predator

    Predator Aktivista

    A sto se tice slavoljuba svaka polemika je suvisna svi koji su radili sa njim znaju da je rijetko posten, i fer covjek sada ima firmu, ali ja sam radio sa njim jos prije pet godina dok je samo dilao komponente nikada nisam imao niti jedan problem sa njim a niti bilo ko od moje raje.
     
  18. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Ispade sad da nije pošten. :D :p
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Multi Solar spammas na kvadrat, smatraj se upozorenim od vrhovnog poglavarstva.
     
  20. Predator

    Predator Aktivista

    Mala greska u kucanju posto to radim na poslu uz jos par stvari mislio sam rijetki su tako posteni kao on niko jos nije imao problema oko ostvarivanja garacije kod njega dok u svim firmama u sarajevu moras na frku ostvarivati svoja prava.