Hocel' i meni ko pomoc' oko konfe? :D

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Multi_Solar, Nov 21, 2006.

  1. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Pozdrav svima, imao sam nekad drugi account tu al' se ne sjećam ni logina ni maila pa napravih novi. :)

    Nego imam neku staru kantu kupljenu prije 6 godina i hoću da uzmem nešto novo oko Nove ako bude kakvih sniženja i tako to. Budžet je nekih 900KM, pa možda i do 1000KM. Staviću šta imam pa mi recite šta mislite da li se može iskoristiti nešto. Monitor ne mislim kupovati novi za sada.

    Za "bacit":
    -Celeron 466
    -MB: neka SOYO birvaktile :D
    -192MB SDRAM 133
    -HDD 8GB WD
    -Pioneer 10x DVD-ROM
    -Graficka: nvidia Riva TNT2 32MB

    Za iskoritstit':
    -NEC 16x DVDRW nedavno kupljen u Plusu mislim da je još pod garancijom
    -Monitor ADI ProVista 17"

    Računar bi bio namijenjen prvenstveno za igranje a i za druge "osnovne" stvari kao što su office aplikacije, izrada web stranica i slično. Možda bi čak i overclockao nešto ako to bude jednostvno za uradit'.
    Znači otprilike bi mi trebalo dobro napajanje, kućiste i sve što ide u kućiste :D Pošto imam DVDRW možda da uzmem još jedan writer ili da uzmem neki brz čitač a da postojeći koristim za prženje?

    Bilo bi lijepo kad bi to što napisšte bilo negdje u Sarajevu da se uzme i još ljepše kad bi bilo sve na jednom mjestu da mi ljudi sastave to jer ja nisam baš najsamouvjereniji što se toga tiče, posebno oko spajanja napajanja na neke komponente.

    Eto sad odoh da ne bi pomislili da je bolje da pisem romane nego sto kucam na forumu... :) Unaprijed zahvaljujem svima koji pomognu.

    P.S. Ne znam sada da li su drugaciji izlazi za monitore na novijim grafickim kartama, kod mene je onaj "stari monitorski izlaz". :D Znaci onaj u obliku trapeza sto se zašarafi sa strane.