HP 250 G4 ne radi wifi - šta činiti?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Nov 8, 2016.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, nov novcat hp 250 g4, svježa instalacija prvo win 8.1, pa onda win 10 i niti na jednom ne radi wifi, ne vidi niti jednu mrežu, niti može da se konektuje na wifi.

    do čega može biti, jer u zadnjih godinu dana sam barem 4 laptopa digao na win 8.1 i win 10 i nigdje nije bilo problema da wifi ne radi sa mrežnim drajverima koje windows povuče. ne znam, jedino što još mogu jeste da probam sa hp stranice drajvere staviti, ali nema mi logike jer i windows vuče iste drajvere od proizvođača mrežnog adaptera.

    savjeti, preporuke?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Pokusaj sa linux live cd-om i vidi sta ce se desiti. Ja kad sam kupio svoj hp 350 g2 imao problem sa grafickom, i morao ga zamjeniti za novi, tako da se isto tako moze desiti da je dio dosao defektan.
    EDIT: vidi jel ti u biosu slucajno iskljucen wifi ili probaj neki modeli imaju dugme ili prekidac kojim se iskljucuje sva vanjska komunikacija(BT,Wifi ...)
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam provjeravao to za dugme, niti kako je u biosu postavljeno.

    nije valjda da hp po defaultu zna isključiti wifi adapter u biosu kod nekih modela? svašta...

    btw, kakvu oznaku bi trebalo da ima to wifi dugme na tastaturi? bh layout tastatura je kod ovog modela.

    EDIT: ovako mu izgleda tastatura

    [​IMG]
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije na tastaturi, moze biti negdje iznad kod dugmeta za paljenje ili na drugoj strani.
    A nisam razumio, radi li na 8.1?
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pritisni fn + F12 (Flight mode) možda ti je to uključeno.
    Koliko vidim kod tog modela nema hardware-ske tipke za WiFi
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ni na 8.1, ni na 10.

    a kod tipke za paljenje je - samo tipka za paljenje :)
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    u action centru flight mode je isključen. ali probat ću i hardverski, putem te tipke.

    ali naravno prvo ću pogledati bios kad budem kući.