Htc Desire S

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Jul 7, 2013.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pitanjce,
    Zelim da stavim custom rom na ovaj phone, ali gdje god da pogledam nekakvih 1000 stvari treba uraditi za razliku od samsunga da bi se isti root-ao, postavio rom, itd..

    Ako je ko radio, da mi na pm baci help kakav :)

    nemam pojma gdje da trazim dalje vishe, fakat na xda forumu milijardu nekakvih tutoriala, kao sto rekoh, mozda je neko vec radio za ovaj phone. :D

    Ako ovo ne spada ovdje...

    ---> delete :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    HTC je generalno teži za rootat nego Samsung.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    A to sam i sam uvidio satima trazeci pravu metodu. Taman nadjem, kad mi kaze da hboot mora biti taj, a kod mene totalno drugi.. i slicno..

    Zato i gledam da vidim sa rajom ko je to radio da pomogne.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja tamn mislio prijatelju nabaciti neki custom rom, znaci nista od toga :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hboot je 2.000 nesto
    .... i s-on je
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    pogotovo htc telefoni generacije desire s i slicni, ja sam muke mucio dok sam ovo svoje cudo rootovao
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Odes na HTC-DEV, unlockas bootloader, flashas CWM i preko recovery-a ubacis superuser. To ti je to sto se tice roota. Ako ces stavljati drugi rom, moras preko fastboota flasati boot.img koji ti bude uz rom na xda.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad tako kazes coek bi reko lagano a nije.... zato me i interesuje ono step jedan skinito: uradi to i et tako :))))
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam sta ces dobiti sa custom romom, meni je dovoljan ovaj ics 4.0.4 nabacio apex launcher i jb temu.
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    hehe koji car :D

    ma to je za buraza pa se ja petljao sada, pa mu kontam poslati ono 1 fajl sa svim da skine, i neko lakse upustvo da prodje to sve (prije toga da i ja sam skontam)
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni telefon stvarno fantastično radi sa standardnim 4.0.4. Kontao sam kupit novi fon, ali ovaj jednostavno ispunjava sve što mi treba, tako da mislim da ćeš samo grešku napravit sa nekim kuhanim romom.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fazon sto meni nije standardni 4.0.4 kod mene je onaj sa telecoma sto je dosao 2.3.5 i zelim da ga prebacim na neki drugi sistem :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa imas oficijelni ICS na xda, instaliras ga bez roota i s-off.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    kako cu ga instalirati ?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma