HTPC Kuciste ?! - Dilema -

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by iPod, Mar 4, 2008.

  1. iPod

    iPod Novi član

    Pozdrav,

    Naime, nalazim se u jednoj jako velikoj dilemi. Od prije par dana googla-m u potrazi za HTPC kucistem, jer vec duze vrijeme planiram da investiram povecu svotu novca za jedno kvalitetnije i Hi-Tech kuciste, pa sam tako naletio na sljedeca dva kucista :

    MONEUAL LAB MONCASO 932B l ZALMAN HD160XT ULTIMATE HTPC . Oba Kucista posjeduju 7" TouchScreen koji se naravno nalazi na prednjoj strani kucista. Moneual posjeduje i Upravljac koji je potpuno kompatibilan sa Windows Vista i MCE koji dolazi uz nju, ali takodjer uz ovo kuciste se isporucuje i posebna aplikacija koja je kako vidim odlicno uradjena. Interesuje me, sta bi ste mi vi preporucili. Cijena Zalmana je 589$ , a MONEUAL-a je 484$. Naravno, ukoliko vi poznajete jos neka kucista u ovom cjenovnom rangu, a da obavezno posjeduju Touchscreen, min 7"., volio bih da ovdje postavite. Takodjer interesuje me kakvo iskustvo imate sa kupovinom preko interneta, i poznajete li neki strani shop gdje bi se ovo moglo kupiti.

    Hvala !!!
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Imas u Plusu neke Thermaltake modele.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  4. syss

    syss Veteran foruma

    silverstone definitivno ako se može pribaviti... odlični htpc kejsovi iz prve ruke. vrhunski materijali, izrada, razmještaj, oprema i stvarno se može složiti jako dobar htpc i iznutra i izvana.
     
  5. iPod

    iPod Novi član

    Da, ali Thermaltake nema u varijanti sa 7" Toucscreen LCD Displayom
     
  6. GW

    GW Moderator

  7. iPod

    iPod Novi član

    Hvala, pogledao sam na HTPC Forums, ali me interesuje, jeste li kupovali negdje vani preko interneta, i ko radi isporuku u BiH ?!
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Zaklat će te poštarina za BiH, imaš na bayu šta ti duša zaželi.
     
  9. iPod

    iPod Novi član

    Hehe, iskreno,nisam nikada kupovao na Ebay-u . Imam registrovan PayPal Premier Account, e sada nisam nikada placao nista sa njim, niti radi bilo kakav transfer novca, cisto jer nije bilo potrebe do sada za to, ali eto sada hocu ovo da kupim i pitam se gdje kupiti, kako platiti i slicno, pa eto i informacija takvog karaktera bi mi dobrodosla.