Hybrid CrossFireX ( isplativo ili ne )

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dejson, Feb 1, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dejson

    dejson Aktivista

    Nasao sam jednu temu na ovom forumu koja se tice ove tehnologije. Tema je iz 2007 godine i ima tek nekoliko postova.

    Da li je to zato sto je ovo mozda samo marketinski trik ili se zaista isplati upariti graficku karticu integrisanim rjesenjem.

    Procitao sam na TomsHardware da kada se upare graficke kartice HD3450 i integrisano rjesenje HD3200 skok performansi iznosi i 50-80 %. ovo mi je skoro pa nevjerovatno, ali ljudi su testirali i kazu da jeste tako. Ili je ovo opet tehnologija od koje benefit mogu da vide samo korisnici koji koriste low end graficke kartice pa omogucavanjem ove tehnologije eto ipak mogu dobiti malo bolje performanse za manje para.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako imas 790GX, 780G, 785G chipset i neko ti pokloni takvu low end karticu ili je kupis za 10KM onda se isplati, u drugom slucaju ne. Tih 80% performansi ti ne znaci nista, jer opet nemas sta igrati s takvom "snagom" crossfire sitema. Recimo ide ti igra 8fps, da dodas jos 100% opet nije igrivo, tako da... :)
    Sad ako se neko moze igrati danas na 17" na 1024x768 sve na low, onda ce mu nesto i pomoci taj hybridni crossfire. Danas za badava imas po oglasima 9600gt, 8800/9800gt, HD4850 kartica koje mogu jos uvijek pruziti dovoljno snage da se nesto posteno poigra.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako mozes povoljno naci 3470 karticu sa DDR3 memorijom, onda se isplati.
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma da nabavis HD3470 sa DDR3000 memorijom neces se naigrati sa 40+40 SPU - radije uzmi stagod preko oglasa.
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Ma ne treba ovo meni, cak i nemam tu maticnu, nego bas me interesuje ova stvar posto sam na nekoliko strana vidio da ubrzanja postoje. I nisam mogao vjerovati da je to bas tako as advertised.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    0*X=0 , XEN
     
  7. GW

    GW Moderator

    Genijalno rečeno. :D
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ako je x beskonacno, onda ne mora bit = 0 :mrgreen: Treba pustit limes, pa da vidimo hoce li bit sta na kraju :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako je x beskonacno, onda je to neodredjen slucaj :D mozes ti pustati limese do sutra :lol:
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nije neodredjen, zato se pusta limes, kad x tezi u beskonacno da vidis gdje ce otic, da li u nulu, beskonacno ili u konacnu vrijednost :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.