Idealan spoj grafičke i procesora

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by neurofunk, Apr 29, 2013.

  1. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Pozz ekipa, planiram u skorije vrijeme kupovati novi procesor i grafičku, što se tiče CPU-a za oko mi je zapao osmojezgreni AMD FX 8350, ako neko od vas ima ovaj procesor bio bi mu zahvalan kad bi podijelio utiske sa mnom, eh sad ono što me više zanima jeste koju grafičku upariti sa ovim procesorom, ne bi želio da dobijem "Bottleneck" iako bi vjerovatno svaka jača grafa bila dovoljna da se tako nešto ne desi, kakvu vi grafu preporučujete do 350-400 KM. Radeon 7850 OC 2GB, GTX 650 TI, GTX 560 ???
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dobar je to procesor, za novce koliko kosta je dobar izbor.

    Na piku za 600KM mozes uzeti dobru maticnu plocu sa FX990 chipsetom i taj FX-8350 procesor.

    Sto se tice grafike do 400KM HD7850 2GB je najbolji izbor.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uz izvinjenje neurofunkeru (ako smeta izbrisat ću post) moram primjetiti koliko su ove grafe pljačka, jer za 600 KM dobiješ proc i ploču koji će gurati još dugi niz godina, a ova grafa od 400 KM će ispuhati dok izađe sljedeća generacija konzola, a ni sad nije top :roll:
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to je jednostavno tako vec dugi niz godina. graficka skuplja i od procesora i od ploce i od rama. ja sam svoju 5870 novu platio 790KM, a plocu, ram i amd 965, sve troje skupa 100KM jeftinije od graficke.. doduse, tad je ova grafa bila najjaca ATI-evka :)
     
  5. k0ST

    k0ST Aktivista

    neuro, koji ti je monitor, tj. rezolucija?
     
  6. neurofunk

    neurofunk Novi član

    A tako je to godinama sto reče kolins :? Šta da se radi, trenutno imam 6770 i nisam zadovoljan njom i došlo vrijeme da se mijenja.

    @kost monitor je 24 incha.
     
  7. k0ST

    k0ST Aktivista

    Imas u novom BUGu usporedni test grafickih neke srednje klase, pa pogledaj. 7850 ako naleti povoljno, 7790 ili 650Ti. Bilo koja je puno bolja od 6770.