ILI ILI ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by abasi, Sep 23, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    E ovako.
    Dobio sam jednu ponudu od druga za ovu svoju ATI.
    Naime, on mi nudi 2 opcije:

    1. DA mi on da 110 KM u kesu a ja njemu ATI dam i ugradim mu je.
    2. Da mi on da Svoju GF2 MX400 64MB i da mi jos 80 KM .

    Ja bi ovu GF2 MX koristio za "pokuse" tj. da joj stavim hladnjak od AMD procesora ili sta slicno i overklokiram je do MAX-a. i sta mislite kakve bi performanse ona imala ( sa kojom bi se mogla mjeriti. ?.)

    Sta mi vi predlazete da uzmem. !?
    :?:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma nemoj se salit pa vidis koliko ju covjek cijeni... mozda malo i previse :D usporedba... hm... mislim da je negdje oko rejdona 7500. nek on tebi fino da paru pa ti prikupi jos malo i uzmi 4200, ak je neka besparica uzmi ovaj gf3 koji provjereno (i bez straha) mozes klokat. ati-ja nemoj uzimat ispod 9500 (9600).
     
  3. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    E da ti kažem...

    E da ti kažem ja nešto kao drug:

    'ZGARBI TIH 110 MARAKA ŠTO PRIJE!!!'

    E sad pazi.GeForce 2 je loša , a valja ti opet nju prodat kasnije za neki 50 KM u vrh glave i dodati još para.mislim otkud znaš da ćeš je prodati.

    Dodaj još neki 40-50 Km na to i kupuj odmah Gainward GeForce 3 Ti 450 64 MB DDR i komotno je možeš podići na 240/530 jer je to Golden Sample verzija-ispitana od strane Gainwarda i obećavaju stabilnost i snagu.

    Nazovi odmah sutra Plus i vidi da li je imaju , jer je mislim nestalo.moli se Boga da nije.

    To ti je (ja garantujem) najbolja grafička za te pare a i jaka je ipak još uvijek.

    Ja sa njom i sa kako vidiš dole navedenu konfiguraciju dobijem 10217 3DMark 2001 SE.

    Al et hajd da izostavimo te programe mogu ti reći da mi se dosad svaka igra fino vrti.Vjerovali ili ne Colin MC Rally 3 ide na svim detaljima baš lijepo.
    A UT2k3 se namom računaru pita šta to znači trzanje i kako to izgleda.
    Ja sam prezadovoljan svojim računarom i ne planiram ga mijenjati još dugo, dugo.Možda za neko vrijeme ako naleti kakav Bingo dobitak kupim kakvu jaču grafičku (ali kasnije kažem) i to je to.

    Sada što mi ostaje je da uživam i čarima ljepota igara poput Colin mc Rally 3 , Fifa 2003 , GTA Vice city , UT2k3(malo iz razonode) Sillent Hill 2 (koji sam 6 puta prešao) i jednoj veoma simpatičnoj igri Rice of Nations , finoj arkadici Rayman 3 (jest da je dječija ali je vesela), i jednoj stvarno solidno smiješnoj i zabavnoj igrici (koju svakome preporučujem) Neighbour from hell ,a sutra takođe planiram uzeti Vietcong jer sam čuo da je fina igra.Naravno vrti se tu još mnogo igara koje nisam naveo , i svakako planiram još jednom preći Mafiju jer zaslužuje.

    E da , usput da zaboravim , radim i planiram dugo raditi (dok ne dođem do savršenstva) u Makromedia Dreamweaver-u pa uskoro očekujte novi site na kojem ćete provoditi sate i sate.Imam veliki plan u svojoj glavi.

    Joj što se ja zapriča i nahvali.Tapsija ulovi tu GeForsicu 3.


    Evo editujem poruku i dodajem rečenicu:Sys , opet si me preduhtrio dok sam ovo pisao. :evil: :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma i kod mene gf3 vrti sve zivo (1024x768x32)... colin3 max detalji, c&c generali iskljucene sjene... ide i s njima ukljucenima, al kod velikih borba gubi dah, heroes 3 bez problema :D , warcraft 3 max detalji (možeš i aa 2x ukljucit slika je za poludit dobra), vice city isto max (ak se dobro sjecam), uglavnom neces pozalit... ali ipak ak imas lovu ulozi u bolji 4200 (probaj golden sample nac... malo je skuplji, ali kad ga dignes imat ces pravu pilu), ak ne mislis clockat 4200 slobodno uzmi gf3 i clockaj ga, jer daje rezultate malo iza defaulta 4200.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    THnx

    Znaci da uzmem 110 Km i dodam jos nekih 40-50 Km id kupim
    "Gainward GeForce 3 Ti 450 64 MB DDR" i kolkam je bez problema. :)
    :wink:

    A za koliko najmanje mogu naci FX 5200 128 DDR-a.,

    Nemojte da se odmah najezite jer sam i ovo kontao uzeti jer zaista nista drugi neigram osim CS-a i nekada GTA:Vice City i Sada cu da igram C&C:Generals.

    Nece mi zapinjati na CS ni na Generalsu pa cu uzeti 5200 najvjerovatnije. :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    sa 5200 neces moc ni igrat generalse na 1024x768 sa najnizim detaljima... pa ta kartica je nasljednik gf2mx kolko je losa... dx9 igre nikad s njom neces pokrenut ni u 640x480 sa min detaljima bez trzaja, a od clockane gf3 je ravno duplo sporija (mozda sam cak i premalo reko). to ti je ocaj zivi od graficke i ako to uzmes ne pricam vise s tobom! :D
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Ok
    Necu je uzeti Alahami eto, jedino kada bi mi je neko FREE onda bi je zaboo u AGP. :)

    Onda GF3 Ti450 64 MB DDR-a :)

    syss pricas li sada samnom ? :?: :cry:
     
  8. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Dobro ti covjek kaze, FX5200 jednostavno ZAOBIDJI! :wink:
    I ja sam se zamalo "upecao"na nju :)

    Ali kupih RADEON 9200. I fino ona radi, ali ovo s clockanjem me jednostavno UBIJA :evil: A sta ces... Eto, i RADEON bolje da zaobidjes :)

    Kao sto neko jednom rece
    "nisi dovoljno bogat da kupujes jeftine stvari" :D :D :D
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Heheh...

    Nisam dovoljno velik da kupujem male stvari.

    Nisam dovoljno žut a kupujem crvene stvari.

    Nisam dovoljno žgenga da kupujem genga....

    Joj jesam otišao od tad sam dobio novi računar.