Ima li ijedan codec da obavlja posao kako treba??

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NeTRa1der, Feb 7, 2008.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    do juce je radilo kako treba...capture preko TV kartice (TV2000 XP Expert) je radio bez problema
    onda naletim na novu verziju K-Lite Codec pakovanja, i instaliram je. Nakon toga nista vise ne radi kako treba!

    inace sam uvijek koristio kombinaciju XviD+AC3 (iz K-Lite Codec pakovanja). Nakon ovog sranja sto napravih, ne radi ni ta kombinacija, nakon par minuta jednostavno stane/zaglavi slika, a ono se i dalje snima.
    imam karticu vec 2 godine. Od tada obidjoh na desetine foruma i stranica koje su vezane za temu capture-a sa TV kartice, procitao na desetine FAQ-ova, ali mi nikako nije uspijevalo da namijestim kombinaciju codeca da odradjuju ovaj posao bez problema. I ova kombinacija XviD+AC3, koju sam dosad koristio je nekako sama proradila ni sam ne znam kako!
    probah i da pobrisem ovaj K-Lite pa da stavim samo onaj Koepi's XviD Codec i AC2 Filter - isti problem. Takodjer je zanimljivo, da bilo koji video codec u kombinaciji sa mp3 audio codecom NIKADA nije radio kako treba - i ovdje se slika prilikom snimanja zamrzne.
    probao sam i ffdshow zasebno da instaliram, ni to nije radilo kako treba...

    dakle, treba mi savjet sta da instaliram, da capture sa WinFast PVR-om radi kako treba. Volio bih cuti i misljene onih koji koriste navedenu karticu i WinFast PVR softver, sta oni koriste od codeca.
    samo nemojte preporucivati mpeg2, jer file ispadne velik, sa low kvalitetom, i valja ga kompresovati sto bi meni sa ovim procesorom oduzimalo malo vise vremena :)