InfraRed sa mobitelom

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by 3xD_design, Sep 29, 2004.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Vozdra. Imam IC kabl (COM) koji je dosao uz Pinnacle PCTV tuner card za rad daljinskog. Mene zanima da li mogu iskoristiti taj kabl da saljem sebi files na mobite - SonyEricsson T310. Ako moze, znal tko kakav software za slanje ? :x
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    nebi ti mozda trebao softver ja sam svoj t300 spajao sa PDA dell axim bez ikakvog softvera IC
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako je bidirekcionalni transciever, onda bi trebalo da moze, ali posto je za daljinski sumnjam da ima komunikaciju u oba smijera. ako imas WinXP mozes lako testirati bez drivera.
     
  4. nodi

    nodi Novi član

    vjerovatno nijemoze slati signale al kako bi se to lako moglo testirati u winxp posto imam ija jedan takav :D
     
  5. nodi

    nodi Novi član

    ovaj prosli post je bilo pitanje :D
    kako bi se to lako moglo testirati u winxp posto imam ija jedan takav?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa vjerovatno prikljucis sve, upalis IRda na mobitelu, i onda odes recimo na neku SMS poruku i izaberes "send via infrared" ako se pojavi na desktopu ili negdje drugo, onda je to to. Ovo su samo nagadjanja. Ako se neceg jos sjetim javim.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa ima za kupit jeftinih com-->IR ili usb-->IR, pa ako je baš nužna takva komunikacija bilo bi bolje uložiti u neko provjereno rješenje nego se je*at sa daljinskim od tunera.

    jel 310 ima možd bluetooth? ak ima uzmi bt usb adapter (veličine usb diska) i riješio si sve probleme... ili spojiš ugodno s korisnim i uzmeš logitecha mx900/di novo paket :D
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    kako moze infracrveno sa pc-jem

    gdje treba "uperit" mobitelovu infracrvenu diodu?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u "kompjuterov" infracrveni reciever. ako imate bluetooth na mobitelu batalite IRda. da vidis razlike kad treba prebaciti fajl od nekih 4-5MB.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa gdje se nalazi to smece od recivbera na kompjuteru
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa moras imati internu ili eksternu verziju IRda transcievera. onda je lako.