Instaliranje novog procesora i ploče

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Morrowind, Jan 17, 2007.

  1. Morrowind

    Morrowind Novi član

    Nisam nikad prije to radio.
    Znači zanima me mogu li jednostavno zamijeniti, bez formatiranja diska?
    Da li će Win XP to sam prepoznati i prihvatiti?! :?:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Nekad hoce raditi, nekad nece. Digni ti novi sistem, nista od tog posla.
     
  3. Emx

    Emx Aktivista

    Windows XP će ti prijaviti da je prepoznao novi hardver (ako matična ploča ima integrisane komoponente), procesor treba raditi i sve aplikacije i ostalo što si imao na disku također. Formatiranje najčešće nije potrebno.
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    Ali je preporučeno !!! :wink:
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Obrnuto. Formatiranje je najčešće potrebno. Kao što već rekoše, u tom slučaju format je obaveza. Jer može ti se dogoditi i da radi ali kasnije ti se mogu pojaviti neki novi problemi prilkom instalacije novog softvera ili nove komponente.
     
  6. Morrowind

    Morrowind Novi član

    Ma bitno mi je samo neko vrijeme, dok poskidam neke stvari, a onda ću obavezno formatirati.
     
  7. Emx

    Emx Aktivista

    Da, ako Windows misli da još uvijek imaš staru matičnu u računaru, pa nova ne radi. Svakako, formatiranje rješava dosta stvari kad je Windows u pitanju. :p
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja sam morao formatirati, kada sam mijenjao plocu (s tim sto sam ja presao sa socket A platforme na S939)
    meni jednostavno nije htio da boot-a windows, odnosno javljao mi je poruku "DISK BOOT FAILURE. PLEASE REPLACE DRIVE"
    nisam uspio ni sa Live distribucijom Linuxa :)

    meni je format rijesio probleme
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    ja sam mijenjao dvije ploče i na svakoj od njih je sve radilo kako treba, na win xp koji je instaliran nekoliko mjeseci prije, na drugoj ploči. ali radio je sporo (veoma sporo). Format visoko preporučljiv
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    koji čipseti?
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    onaj prvi je bio sis 648 ili tako nešto (nisam siguran), drugi je bio 865PE a treći VIA-in PT800Pro
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    i sve na istim windowsima? go iskusni, go... ftw!!!111 :D