Integracija programa u Windows XP instalacioni Disk

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by elvedin89, Sep 2, 2010.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    Imali kakav jednostavan program kao nLite da mogu ubaciti programe u Windows XP instalacioni disk npr. nero, netframework itd da budu instalirani odma cim se podigne sistem da nemoram ja kasnije se muciti ako ima recite al da nije nesto komplikovano
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    sasvim ti je dovoljan i nlite, a mozes i rucno, nije tesko ali traje
    samo ja ne vidim da ima ijedan razlog zasto bi takvo nesto radio, ionako ce ti kod sljedece reinstalacije svaki od programa uglavnom biti starija verzija, pa bas i nema smisla ta integracija
    ono sto je bolje i brze rjesenje je da ako ne mislis mijenjati racunar napravis koristeci neki alat za kloniranje diska(npr acronis) i za 10 minuta imas sredjen sistem, gotovo svaki proizvodjac hard diskova daje neki alat za kloniranje diska besplatno
    ako si i dalje zainteresovan za pravljenje ove unattended instalacije ne bi bilo lose da pocnes odavde http://unattended.msfn.org/unattended.xp/
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    Treba mi zato sto podizem sistem svake sedmice haman hehe pa mi dosadi uvjek nanovo instalirati sve programe pa bi zato volio to da bude tu sve spremno a mozeli kako kratki tutorial za integraciju programa sa nlite nesto sam prije pokusavao pa mi krene odma instlacija programa.ako moze pomoc oko toga samo bio bi zahvlaan
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    nema potrebe za reinstalacijom svake sedmice,ali ako vec tako radis daleko ti je bolja opcija kloniranja diska na dvd nakon sto instaliras sve programe, svake sedmice uradis restore koji traje max 15 minuta i imas funkcionalan sistem sa svim instaliranim programima
    a za ove programe i njihovu integraciju moras vidjeti kako za koji instaler da napravis silent switch, tj kako da pokrenes i napravis silent instalaciju , posto se sajtovi sa vec gotovim silent switchevima za odredjene skupove aplikacija pomalo vezu i za pirateriju, najbolje je da sam malo potrazis
     
  5. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    Ok onda bolje da kloniram disk na DVD hehe najlakse bi bilo.Hvala na pomoci