Integracija SATA drivera u XP

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Majesco, Jun 29, 2010.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Moze li mi netko preporuciti kakav program, ili neku stranicu sa tutorialom, kako da ubacim SATA drivere u XP SP2, da prilikom instalacije mi ne trazi flopi sa driverima.
     
  2. GW

    GW Moderator

  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Uspio sam i radi savrseno.
    Hvala ti.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Imam prob sa ubacivanjem sata drivera u instalaciju xp-a. Kad god hocu da load-am drivere u setup od xp-a dobijem poruku kao da uopste nemam hdd-a. Sata drivere koje sam ubacio u instalaciju xp-a isto tako nece/nemoze da ocita. Win7 i razni hdd programi sa hiren's cd-a prepoznaju hdd sasvim normalno. Takodjer sam skenirao hdd sa hdd regeneratorom i nasao sam 5 bad sector-a i 1 delay.
    Sa bad sectorima sam koliko toliko upoznat ali delay na hdd-u mi je novo. Dali je vrijeme hdd mijenjati ili se moze jos nesto spasiti? Poslje skeniranja uradio sam i repair bad sectora i hdd tako da je scan poslje popravka prosao bez problema.

    Dali postoji neki drugi sw kako bi npr preko usb-a ubacivao drivere ili nesto sl. da i tu varijantu probam...

    Radi se o amilo xi 1546
     
  5. GW

    GW Moderator

    Disk treba mijenjati. Drajvere možeš učitati sa USB floppy-ja.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Znaci nema nista od diska hvala na infu.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Pa može se on koristiti ako zaobiđeš sa particijama te loše sektore ali naravno igraš se sa podacima.