Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad bi cinema bila dobar pokazatelje stabilnosti barem.

    Ali proc def ima snage da iznese 5.0 za bench.
     
  2. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Ovo je samo traženje maksimuma iz čipa. Kao da ću ga držati na tim taktovima. Nakon ovoga ide on na 4.2-4.4 i minimalni napon koji bude stabilan.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nema tebi veceras sna, koliko ja vidim, nedaj se :D :smt006
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da je bar Januar pa malo na balkon ovo ono.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    samo mi nije jasno kako ja sa mugenom 2 imam u prime 95 te tvoje temperature 75-78C na naponu 1,31V, sa tim naponom u prime ne bi sigurno islo preko 60C. Zar je mugen toliko bolji od tog freezera? Ili je i5 hladniji?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli ti imas i5 ili i7?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Velika je razlika izmedju i5 i i7 zbog HT-a, budu i do 10C vise temperature.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma jest i5 nesto hladniji al i taj bi se zapalio da ga primeom optereti.To sto mu cinebech uradi nije nista.

    @Waha
    Jesi li ti siguran da je to taj napon,meni se cini da taj coretemp ocitava defaultni napon a ne trenutni,de ti stavi i CPUz pored pa raspali opet i gledaj.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Je li to zbog IB-E?

    Moj interes za taj proc je cisto profesionalan, ustedio bi dosta para koje inace trosim na iznajmljivanje Xeona. Moze to i na moj i7 ali onda se moram peglati i planirati kad necu koristiti racunar da on obavi sav taj posao. Ustedio sam para od prodaje 7990 i jos sad dobio jos jedan posao...red bi bio da se pocastim ako bude prilike iza nove godine :D
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Svaki zakljucani SB/IB i5 ili i7 procesor to moze, tj da se digne mnozilac za +4 iznad max turbo frekvencije.

    Npr. i5 2500 ima base clock speed 3.3GHz, max Turbo speed 3.7GHz, a moze se jos dici na ma 4.1GHz (tj za dodatna 4x mnozilac.).

    Intel to naziva "Limited Unlocked".
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali valjda ovi zakljucani Haswelli ni to ne mogu.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, ali meni privlaci paznju zato sto je S=manji TDP od klasicnog i ista cijena :wink:

    Svi se nafurali na obicne, a postoji S ekonomik :lol:
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li se isplati da uzmem Intel® Core™ i5-3550 i MSI H61M-P21 (B3) znaci da dam svoj INTEL Q8200 i Asus P5G41T-M LX3 i 200km ?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po meni se isplati.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imam kuler ISGC 300 i sad plocu sa socketom 1155 a nemam ovaj 1155 socket na kuleru jel mogu koristit 1156 ?
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    moze, sto se kulera tice 1155 = 1156
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sad pokusao nece :(

    Udju ona 2 od kulera a ova 2 ostala fali im bukvalno po 1mm da udju :(
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze Aldineee, ne znam koja 2 udju, a koja 2 ne. Nesto radis pogresno, pokusaj ponovo, probaj napjprije ukopcati dijagonalno.
    http://www.youtube.com/watch?v=CG8x7wvQxx4
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker


    Nema sanse zamal plocu nisam polomio nece i Bog..
    Ionako sam dao ovom liku sto sam uzeo i5 od njega taj kuler zadovoljan sam nekih 30c na idle, ploca nije za overclock tako da ...
    Planiram kupiti plocu i neko stock vodeno.