Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    3770k,stock cooler,core temp & aida64

    ista stvar i sa prime95 small fft,temp cpu 84 stepena a po jezgrama se vrti oko 100 stepeni,samo mi maloprije nije bilo jasno otkud cpu u full loadu dok nista nije bilo otvoreno niti se sta vrtilo..
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Puno je to, cudi me da ti se nije ugasio comp, ukljuci to kroz bios ako nisi. Mozda ti hladnjak nije dobro nalegao kad si ga postavljao, a svakako nabavi kakav kvalitetniji hladnjak.

    I ja sam imao problema sa stok hladnjakom, temperature skakale ko lude pri miimalnom opterecenju.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ti nije ovo?

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj i "prst metodu". Ako ne prži ne ide do 100° i ploča loše očitava temp.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    bilo je do nekog exe file koji je bio malware i zauzimao 99% cpua cak i kad nisam nista radio(iako je tek nanovo instaliran sistem!)

    mozes li mi dati koje postavke da stavim da odvrtim sada prime95 ?

    mislio sam zbaviti bolji cooler ali mi preporucise na drugoj temi da prvo ganjam novu napojnu(OCZ Stealth X Stream 500W je sadasnja) ili SSD a tek kasnije bolji CPU cooler..

    @neo,gdje da stavim prst,blizu CPU coolera ? :smt003

    @dmr - no :smt003
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako temperature idu do 100C nema sta drugo biti, i nece tada biti toliko vruc kuler jer nema efikasnog prenosa toplote :)
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    tvoja je preporuka da skidam IHS ? ipak ne..
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj ako temperature u loadu ido do 100C onda ces ostati bez njega, osim ako nije pod garancijom onda ga przi i sprzi i zamijeni za bolji model:D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, na sam heatsink pri dnu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda se temperatura ocitava u cpu-u a ne ploca!?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neko je sa foruma radio to skidanje ihs-a, Sena cini mi se. Intel je tu napravio pravi fail na Ivy i termalnom pastom koja je koristena. Lijepi SB, nabij mu Noctua hladnjak i uzivaj :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skinuti ihs je prelako ako garancija nije bitna.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    @aNaToMiC ! tek sad vidjeh da si skoro presao na tu platformu, de vidi koji ti je napon u cpuz, da ploca ne baca prevelik napon.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne znam zasto da vrtis prime95 ?

    Imam 2600K pod stock coolerom koji se manje grije od 3770K, nije to sreca uopste i ne igram igre na tom racunaru.

    37c na 16x, 45c na 37x i 2000 RPM non-stop+noctua pasta, uopste nije opterecen, malo pokrenuo video i sl !

    Dok sa Noctua hladnjakom ide 45c kada ga opteretim sa prime95, a za ostalo drzi na temperaturi sobe.

    Pitao si ti za modularno, a to je skupo, bolje kupi CPU hladnjak i nemodularno napajanje.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    covjeku u idle 60C :D
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    moze li biti i do lose paste ? cm value v1 ?

    @neo,kruzio sam oko coolera i nigdje nema vrelog zraka ili osjecaja..

    @dmr imao je ovaj cpu vec jedan kolega sa foruma,ne vjerujem da ga on ne bi reklamirao ili nesto slicno da je imao ovakav problem(ipak on nije koristio ovaj stock cooler na njemu ali eto..)

    napon je 1.280 V

    u idlue su sada oko 48-50(najvruca jezgra)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako je na stock probaj sa naponom oko ili ispod 1.1V, mora moci raditi na tom naponu na stock frekvenciji.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ja, puno je to za stock frekvenciju i hladnjak, 1.28 je za 4,5GHz OC.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    cca 45 stepeni sa naponom od 1.104 V..

    pasta mi je katastrofalna,imam osjecaj da je neka bolja da bi hladno skinula bar 7-8 stepeni..
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno da pasta puno znaci a jos ti je stock kuler, jesi li probo jos manji napon? Nadji minimalni stabilni i deri tako :D

    EDIT: Provjeri i sve 4 nozice na kuleru jesu li dobro uklopile, posto je taj mehanizam bas katastrofalan.