IntelCore 2 Quad Q9450 + ABIT AB9 QUAD GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by keks, Sep 27, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. keks

    keks Novi član

    ok evo sada sam podesio VTT na 1.2 i cak sa 1.3v na CPU evo me u Windowsu na 2.9 iz prve

    Eh sada molim da mi pojasni neko ko zna sta su ove stavke koje vidim pod meni voltage pod UGuru u BIOSu

    CPU CORE VOLTAGE 1.7 PISE A U CPUZ 1.3 HMMM?
    DDR2 VOLTAGE 2.0
    CPU VTT VOLTAGE 1.2
    MCH 1.25 V VOLTAGE - STA JE OVO?
    ICH 1.05 V VOLTAGE - STA JE OVO?
    ICHIO 1.5 V VOLTAGE - STA JE OVO?
    DDR2 REFERENCE VOLTAGE 0%
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    1.7 :shock: Smanjuj to!
    MCH je napon northbridgea, ICH je southbridge, ICHIO je tzv. "southbridge 1.5V" napon.
     
  3. keks

    keks Novi član

    1.7 pise u biosu nema nize hehehe a u cpuz mi stoji sada 1.296 V?
     
  4. keks

    keks Novi član

    imas li msn messanger?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sinko, ostavi se ti klokanja, vidis da to nije za tebe. Loadaj default postavke u biosu i uzivaj.
     
  6. keks

    keks Novi član

    uppps oprostite napravio sam gresku nije 1.7 nego 1.1750 V ... daj ba kakve su to glupe price ako hoces pomozi ako ne onda nemoj nista ni pisati kakva svrha?

    Evo covjek zna i kaze VTT podesi i evo me na 2.9 iz prve u windowsu...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trazis od momka msn da ga gnjavis. Clockanje nije za svakoga.
     
  8. keks

    keks Novi član

    .... zamolio bi te da napustis ovu temu ako ne znas ili neces da pomognes. Ne gnjavim nikoga niti silim zato sam dosao na ovaj forum ocekujuci da neko pomogne iz dobre volje a ne da mi tu vazis.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Procitaj ovu temu od kolega iz komsiluka: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200

    Pomoci ce ti da malo bolje udjes u situaciju. Takodjer, potrazi neki guide za clockanje na toj ploci, koliko overvolta sta, koja su najbolja podesavanja, itd. Sto se tice MSN-a, Stevie je dobro rekao. Nista licno, ali mi je dosadilo biti live helpdesk :wink: Pitaj na forumu, bit ce neko da pomogne.
     
  10. keks

    keks Novi član

    ok samo bez Ego tripova molim vas
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije je ego trip doc ovdje pa pitat kako se kloka Q9450, proc koji kosta ko neciji (solidan) racunar.

    Ide lock obzirom da je ovo otislo u krivom smjeru.
     
Thread Status:
Not open for further replies.